36 dens afgerond) over het kalenderjaar voorafgaand aan 15 September, als het aantal der op dien datum uit die gemeente tot de school toegelaten leerlingen bedraagt, verminderd met het totaal van het jaarlijksch school- geld dat op dien datum voor die leerlingen verschul- digd is. Onder de bruto-kosten, bedoeld in het vorige lid, worden verstaan alle uitgaven, welke hetzij recht- streeks, hetzij indirect ten behoeve van de in artikel 1 aangeduide school zijn gedaan, met name: 1°. alle bedoelde uitgaven, welke worden verant- woord op de paragraaf ,,Middelbaar onderwijs" der ge- meentebegrooting, verminderd met de op die paragraaf verantwoorde inkomsten, met uitzondering van de schoolgelden en de bijdragen van andere gemeenten; 2°. de voor de school gedane, op hoofdstuk ,,Vroe- gere diensten" verantwoorde uitgaven over vorige jaren; de in dit hoofdstiik voor de school verantwoorde ontvangsten over vorige jaren komen in mindering op de uitgaven bedoeld sub 1°; en 3°. een bijdrage in de ,,Algemeene beheerskosten" ten bedrage van 2 der sub 1° en 2° bedoelde kosten. Artikel 5. De betaling der bijdrage geschiedt binnen een maand nadat de gemeente Heemstede een opgaaf van het ver- schuldigd bedrag heeft ontvangen. Bij deze opgaaf wordt een berekening van de brutokosten bedoeld in artikel 4 overgelegd. Artikel 6. Deze overeenkomst wordt voor het eerst toegepast op de leerlingen, die op 15 September 1943 de school bezoeken en geldt tot en met 31 Augustus 1945. Zij wordt geacht telkens met één jaar te zijn ver- lengd, indien niet door één der partijen ten minste twaalf maanden voor 1 September schriftelijk opzeg- ging is gedaan.

Raadsnotulen Heemstede | 1943 | | pagina 15