15 18 Augustus 1945. op den aflossingstermijn, welke volgens het sub 3 bepaalde het laatst vervalt. 6 Alle betalingen, door de gemeente aan de maat- schappij te doen, zullen geschieden ten hoofdkantore van de maatschappij of op een andere, door haar aan te wijzen betalingsplaats binnen Nederland, in wettig Nederlandsch betaalmiddel en voorts op zoodanige wijze, dat de maatschappij op den ver- valdag de volledige beschikking heeft over het te betalen bedrag. Eenige aftrek of schuldvergelijking zal niet zijn toegelaten. De door de gemeente gedane betalingen zullen in de volgorde, door de maatscbappij te bepalen, strekken tot voldoening van rente, aflossing en even- tueei verschuldigde boete wegens te late betaling. 7. Bij nalatigheid van de gemeente in de betaling van eenig krachtens deze overeenkomst verschuldigd bedrag zal de gemeente een boete verschuldigd zijn, groot 2 °/o Per maand, over het achterstallige, een ingetreden maand als een volle gerekend en zal de gemeente van rechtswege in gebreke zijn door het enkel verloop van den bepaalden termijn, zonder dat eenige waarschuwing, ingebreke-stelling of rechterlijke tusschenkomst zal zijn vereischt, terwijl de hoofdsom of het nog niet afgelost ge- deelte daarvan, alsdan tezamen met de loopende rente en eventueel verschuldigde boete, terstond en voor het geheel opeischbaar zijn. De maat- schappij zal dan tevens het recht hebben deze overeenkomst als van rechtswege ontbonden te be- schouwen en alle zoodanige maatregelen te nemen tot behoud van hare rechten of tot verhaal van hare vordering, als de wet te harer beschikking stelt en haar nuttig of noodig voorkomen. 8. Alle kosten, hetzij nu, hetzij later, vallende op het sluiten en de tenuitvoerlegging dezer over- eenkomst, zijn voor rekening van de gemeente. Mede komen ten laste van de gemeente alle be- lastingen en eventueele verhoogingen daarvan, welke van de rente dezer leening mochten worden geheven. 9. Op verzoek van de maatschappij zal de gemeente

Raadsnotulen Heemstede | 1945 | | pagina 12