14a 18 Augustus 1945. Weekhuur wordt tot jaarhuur herleid door vermenig- vuldiging met 50. Als weekhuur wordt alleen aangemerkt de huur, die wekelijks moet worden betaald volgens een overeen- komst, welke met de week eindigt. De huurwaarde van niet onder de tweede alinea van dit artikel vallende eigendommen en van krachtens ambt of betrekking bewoond wordende eigendommen wordt bepaald door vergelijking met onder normale omstan- digheden verhuurde eigendommen of gedeelten daarvan van dezelfde of meest nabijkomende soort en welke on- der dezelfde of meest nabijkomende omstandigheden verkeeren, Wanneer de aard van een eigendom deze vergelij- king niet toelaat, wordt de huurwaarde gesteld op zes ten honderd, berekend over de verkoopwaarde of, in- dien deze niet is te bepalen, over een som, door ver- gelijking afgeleid uit de verkoopwaarde van andere gebouwde eigendommen of gedeelten daarvan van de- zelfde of meest nabijkomende soort en welke onder de- zelfde of meest nabijkomende omstandigheden ver- keeren. Waar in dit artikel sprake is van huurwaarde- of ver- koopwaardebepaling, geschiedt zulks naar den toestand bij den aanvang van het belastingjaar, Artikel 5. De belasting bedraagt 1 van den volgens het vorig artikel vastgestelden grondslag. Bij de berekening der aanslagen worden waarden van centen op een veelvoud van tien naar boven afgerond. Artikel 6. Wordt in den loop van een belastingjaar een in de belasting vallend nieuwgebouwd eigendom voor het eerst in gebruik genomen, dan is de belasting verschul- digd over zooveel twaalfde gedeelten als er maanden in het belastingjaar overblijven. Alsdan wordt ter aanwijzing van den genothebbende in het derde lid van art. 3 inplaats van ,,1 Januari van

Raadsnotulen Heemstede | 1945 | | pagina 3