18 Augustus 1945. het belastingjaar gelezen: „den datum van ingebruik- neming van het perceel''. Wordt in den loop van een belastingjaar een ge- bouwd eigendom herbouwd en is de huurwaarde van het nieuwe perceel meer dan tweemaal het bedrag waarvoor het oude perceel werd aangeslagen, dan wordt een nieuwe aanslag opgelegd over het aantai maanden, dat van het herbouwde eigendom gebruik gemaakt wordt en wordt op den aanslag van het oude perceel een evenredige ontheffing verleend. Bij de aanslagregeling worden gedeelten van maan- den voor volle maanden gerekend, Artikel 7. Wanneer een gebouwd eigendom gedurende twaalf achtereenvolgende volle maanden ongebruikt en onver- huurd is gebleven wordt aan hem, die gedurende dat geheele tijdvak daarvoor is aangeslagen, vrijstelling of teruggaaf verleend van de belasting over dat tijdvak, indien het verzoek daartoe schriftelijk wordt ingediend binnen dertig dagen na dat tijdvak. Indien door bijzondere omstandigheden dit verzoek niet tijdig kan worden gedaan, kunnen Burgemeester en Wethouders genoemden termijn verlengen. Artikel 8. Van deze belasting zijn vrijgesteld gebouwde eigen- dommen of gedeelten daarvan: le. waarvan de gemeente of een van haar instellingen eigenares is, met uitzondering van de eigendom- men, in gebruik, beheer of exploitatie bij de ge- meentebedrijven of derden; 2e. welke uitsluitend gebezigd worden voor den open- baren eeredienst; 3e. welke uitsluitend gebezigd worden voor den open- baren dienst van rijk of provincie, met uitzonde- ring van die, welke in gebruik, beheer of exploitatie zijn bij rijks- of provinciale bedrijven of verhuurd zijn aan derden;

Raadsnotulen Heemstede | 1945 | | pagina 4