5 28 Februari 1946. UITBREIDÎNG ALGEMEENE BEGRAAFPLAATS. Aan den Raad. Bij Raadsbesluit van 27 Juni 1940 no. 42 werden gelden beschikbaar gesteld voor uitbreiding van de algemeene begraafplaats. Gemeend werd dat door de uitbreiding, welke toen werd uitgevoerd, gelegenheid zou bestaan om nog ongeveer 10 jaren door te gaan met de uitgifte van graven. Deze schatting blijkt niet juist te zijn geweest en wel voornamelijk door twee oorzaken. Ten eerste de groote toename van het aantal teraardebestellingen van overiedenen uit een aangren- zende gemeente en ten tweede door de groote sterfte tijdens de laatste oorlogsjaren. De eerst genoemde oorzaak werd in belangrijke mate geneutraliseerd door de met ingang van 1 October 1942 van kracht geworden beperkende bepaling met betrek- king tot het begraven op de algemeene begraafplaats. Aangezien het dus niet mogelijk is om, zooals aan- vankelijk werd verwacht, tot 1950 over voldoende ruimte voor begraven op de algemeene begraafplaats te beschikken, moeten reeds thans maatregelen worden genomen om tot uitbreiding der begraafplaats over te gaan. De door ons gedachte uitbreiding kan worden ver- kregen door bijtrekking van de tuinen, alsmede van een klein gedeelte van het bosch van Groenendaal Een omlegging van de Van Merlenvaart, zooals op de voor U ten Raadhuize ter inzage liggende teekening is aangegeven, is daarvoor noodig. Voorts is het de bedoeling om in de toekomst aan de begraafplaats ook nog toe te voegen de zwemvijvers en de aan den Glipperweg gelegen tuinen Op deze wijze zal over een lange reeks van jaren over voldoende grafruimte kunnen worden beschikt. Uit deze werkzaamheden vloeien belangrijke kosten voort, welke voor de thans voorgestelde uitbreiding worden geraamd op f 215.0000.waarin is begrepen

Raadsnotulen Heemstede | 1946 | | pagina 9