12 25 April 1946. SUBSIDIE BIJZONDERE BEWAARSCHOLEN. Aan den Raad. Bij besluit van den Burgemeester, ter waarneming van de taak van den Raad dezer gemeente, van 25 November 1942, No. 59, is aan art. 4 van de verordening tot regeling van de voorwaarden, waarop aan bijzondere bewaarscholen subsidie uit de gemeente- kas kan worden verleend, een nieuwe alinea toegevoegd van den volgenden inhoud: „In afwijking van het bepaalde in het eerste lid zal, voor zoover de leerkrachten aan de scholen in com- munauteit plegen te leven, slechts 60°/o van het goed- gekeurde of bij wijze van overgang op 31 December 1942 geldende salaris onder de kosten van het onder- wijs mogen worden opgenomen. Dit is een navolging geweest van de beschikking van den Secretaris-Generaal van het Departement van Opvoeding, Wetenschappen en Cultuurbescherming, van 19 Februari 1941, waarbij ten opzichte van de vergoeding door het Rijk van de wedden van de verplichte leerkrachten bij het lager onderwijs een soortgelijken maatregel was getroffen, Het was te verwachten, dat laatstgenoemde maat- regel door de Regeering ongedaan gemaakt zou worden en te dien opzichte kon reeds kort na de bevrijding een besluit tegemoet gezien worden. Wij hebben daarom met ons voorstel, om het eerst aangehaalde besluit weder in te trekken, gewacht tot dit Regee- ringsbesluit zou zijn verschenen. Nu dit er inmiddels nog niet is, meenen wij niet langer te mogen wachten en stellen wij U voor het aangehaalde besluit van 25 November 1942, No. 59 in te trekken, te rekenen van 16 September 1944 af. Dezen datum hebben wij

Raadsnotulen Heemstede | 1946 | | pagina 17