19 28 funi 1946. OPENBAAR VOORBEREIDEND ONDERWIJS. AAN DEN RAAD, In de raadsvergadering van 6 Januari 1939 werd een voorstel van een tweetal leden aangenomen tot wijzi- ging van de ontwerp-begrooting voor het jaar 1939, beoogende de invoermg in den loop van dat jaar van openbaar voorbereidend onderwijs en daarmede ge- paard gaande volledige gelijkstelling van het bijzonder voorbereidend onderwijs met het openbaar voorberei- dend onderwijs. De strekking van dit besluit hield in, dat deze gelijkstelling geleidelijk zou worden doorge- voerd in een tijdvak van drie jaren. Op 27 Juni 1940 besloot de raad o.m. de beslissing omtrent de eventueele uitvoering van het in de ver- gadering van 6 Januari 1939 genomen besluit op te schorten tot 1 Juli 1942. Daarna kon tengevolge van de oorlogsomstandigheden van de uitvoering niets komen. Na de bevrijding heeft deze aangelegenheid meerdere malen onze aandacht gehad, terwijl de afdeeling Heem- stede van Volksonderwijs en de Centrale Ouderraad op doorvoering van het besluit hebben aangedrongen. Het behoeft geen betoog, dat er van de stichting van een nieuwe school geen sprake kan zijn, terwijl dit ook in de eerstkomende jaren niet zal kunnen geschieden. Er is daarom door ons gezocht naar een tijdelijke op- lossing, in afwachting vari later uit te voeren definitieve plannen. De drie openbare lagere scholen hebben allen momenteel nog een klasselokaal beschikbaar, dat voor het gewone onderwijs gemist kan worden. Deze drie lokalen zouden o.i. tijdelijk benut kunnen worden om daarin een kleu- terklas onder te brengen. Wij zijn er ons van bewust, dat hiermede geen ideale oplossing wordt verkregen, omdat deze lokalen nu eenmaal niet voor dit doel zijn gebouwd, terwijl ook de voorziening in speelruimte e.d. primitief zal zijn, maar over deze bezwaren zal heen- gestapt moeten worden, omdat anders de eerste jaren van het voorbereidend onderwijs nog niets zou kunnen

Raadsnotulen Heemstede | 1946 | | pagina 11