19 28 Juni 1946. komen. Een voordeel van deze oplossing boven één blijvend schoolgebouw is in elk geval, dat de door de kinderen af te leggen afstanden kleiner zijn, dan bij één school voor de geheele gemeente. Doordat iedere lagere school slechts één lokaal voor dit doel kan af- staan, zal het aantal toe te laten kinderen niet onbe- perkt kunnen zijn. Voorzoover dus meer kinderen aan- gemeld worden dan per school toegelaten kunnen worden, zullen uiteraard de oudsten het eerst voor toe- lating in aanmerking komen. Het tot nu toe binnengekomen aantal aanmeldingen is van dien aard, dat dit de opening van een kleuter- klasje in iedere openbare lagere school rechtvaardigt, terwijl een verdere aanmelding zeer zeker nog kan worden verwacht. In de oiitwerp-begrooting voor 1946 hebben wij nog geen afzonderlijke posten voor dit onderwijs geraamd, doch hebben wij er bij den post van onvoorziene uit- gaven op gerekend, dat de netto-kosten voor het tijd- vak September tot en met December 1946 ongeveer f 2500.zullen bedragen, hetwelk als een voorloopige schatting beschouwd moet worden. Zoo ook is voor- loopig f 2500.op den kapitaaldienst geraamd voor de kosten van de eerste inrichting. Het zal noodig zijn, dat voor de invoering van dit onderwijs enkele algemeene bepalingen door U worden vastgesteld. Wij hebben die opgenomen in de bijge- voegde ontwerp-verordening, welke o.i. geen verdere toelichting behoeft. Slechts zij hierbij medegedeeld, dat de bijzondere scholen gerechtigd zullen zijn dezelfde salarissen aan hun personeel te betalen als zullen gelden voor het personeel in gemeentedienst. Verder zal een schoolgeldverordening behooren te worden vastgesteld, waarvoor eveneeils een ontwerp ter vaststelling wordt aangeboden. Tenslotte stellen wij U voor ons een crediet te ver- leenen van f 2500.voor de eerste inrichting aer klasjes. Omtrent de doorvoering der hierboven bedoelde ge- lijkstelling zullen wij U nadere voorstellen doen, omdat het toch de bedoeling is deze geleidelijk te doen plaats hebben, zoodat de invoering van openbaar kleuteronder-

Raadsnotulen Heemstede | 1946 | | pagina 12