19 28 Juni i 946. tafel en bed zijn gescheiden door dengene, bij wie het kind inwoont. 4e. een leerling waarvan de moeder na het overlijden van den vader of na echtscheiding opnieuw in het huwelijk treedt door den stiefvader. Artikel 5. Maatstaf voor het verschuldigde schoolgeld is het totaal bedrag, dat de schoolgeldplichtige is verschul- idgd wegens inkomstenbelasting over het bij den aan- vang van het schoolgeldjaar laatst verloopen kalender- jaar of gedeelte van dat kalenderjaar (belastingtijdvak) en wegens vermogensbelasting over het bij den aanvang van het schoolgeldjaar loopende belastingjaar. Indien de niet van tafel en bed gescheiden echtgenoot van den schoolgeldplichtige zelf in de vermogensbelasting is aangeslagen, wordt bij het bepalen van den schoolgeld- maatstaf mede rekening gehouden met de door den echtgenoot over het hiervoor bedoelde belastingjaar verschuldigde vermogensbelasting. Indien de schoolgeldplichtige op grond van artikel 54 van het Besluit op de Inkomstenbelasting 1941 niet in de inkomstenbelasting wordt aangeslagen, is maatstaf voor het verschuldigde schoolgeld de loonbelasting, welke over het bij den aanvang van het schoolgeldjaar iaatst verloopen kalenderjaar van den schoolgeldplich- tige is ingehouden (of) nagevorderd. Was de schoolgeldplichtige in het hiervoor bedoelde kalenderjaar niet belastingplichtig voor inkomstenbelas- ting, dan wordt het schoolgeld geheven naar den maat- slaf van de inkomstenbelasting of de loonbelasting en de vermogensbelasting, welke vermoedelijk verschuldigd zullen zijn over het kalenderjaar, onderscheidenlijk het belastingjaar, waarin het schoolgeldjaar is aangevangen, of, indien de schoolgeldplichtige ook in dat kalender- jaar niet belastingplichtig was voor de inkomstenbe- lasting, over het daaropvolgende kalenderjaar, respec- tievelijk belastingjaar. Is de schoolgeldplichtige een gehuwde vrouw, die niei duurzaam gescheiden van haar echtgenoot leeft, dan wordt de schoolgeldmaatstaf bepaald alsof de echtje- noot de schoolgeldplichtige is.

Raadsnotulen Heemstede | 1946 | | pagina 20