19 28 Juni 1946 Artikel 15. De schoolgeldplichtige of zijn vertegenwoordiger is gehouden aan den Controleur der Gemeentefinanciën desverlangd, mondeling of schriftelijk inlichtingen te verstrekken en inzage te geven van de boeken en alle bescheiden, welke ter verkrijging van een juisten aan- slag in de schoolgeldheffing noodig zijn. Met hechtenis van ten hoogste twee maanden of geldboete van ten hoogste drie honderd gulden wordt gestraft hij, die weigert inlichtingen te verstrekken of inzage te geven van de boeken en bescheiden bedoeld in vorige alinea. Artikel 16. De leidster der kleuterklasse of andere daarvoor door Burgemeester en Wethouders aangewezen leerkrachten zenden binnen acht dagen na den aanvang van het schoolgeldjaar aan den Controleur der Gemeentefinan- ciën een staat van op dat tijdstip schoolgaande kinderen met de namen en adressen van de ouders en verzorgers. Van elke toelating van nieuwe leerlingen en vertrek van leerlingen wordt elke maand op dezelfde wijze kennis gegeven. Voor deze mededeelingen behoort ge- bruik te worden gemaakt van de formulieren van gemeentewege te verstrekken. Artikel 17. Voor de schoolgeldheffing worden kohieren" opge- maakt en vastgesteld. Artikel 18. Voor de toepassing van de artikelen 297, 299 en 300 der gemeentewet wordt bepaald, dat de Controleur der Gemeentefinanciën of diens plaatsvervanger in de plaats zal treden van den Raad, van Burgemeester en Wethou- ders en van den Burgemeester. Artikel 19. De Controleur der Gemeentefinanciën zendt de ko-

Raadsnotulen Heemstede | 1946 | | pagina 24