16 Z? Juni 1946. JAARWEDDEN SECRETARIS EN ONTVANGER. Aan den Raad Bij de provinciale jaarwedderegeling 1935, welke voor de bepaling van de bezoldiging van den Burge- meester, den Secretaris en den Ontvanger de gemeenten naar gelang van haar zielental in klassen indeelt, werd de gemeente Heemstede één klasse hooger geplaatst dan waarin zij volgens het aantal inwoners op dat tijd- stip gerangschikt behoorde te worden n.l. in de lOe klasse (gemeente met 20.001 tot 25.000 zielen), Als motieven voor deze afwijkende indeeling hebben Gedeputeerde Staten toen o.m. doen gelden, het stede- lijk karakter der gemeente, de hooge levensstandaard en het vreemdelingenbezoek. Nadien is bij besluit van den Secretaris-Generaal van het Departement van Binnenlandsche Zaken d.d. 28 Mei 1943 een nieuwe regeling der jaarwedden van de Burgemeesters tot stand gekomen, welke regeling na de bevrijding is gehandhaafd. Ook hierbij wordt de gemeente Heemstede een klasse hooger ingedeeld dan waartoe zij op grond van haar inwonertal behoort n.l. in klasse 14 (gemeenten met 24.001 30.000 inwoners). Inmiddels is het bevolkingscijfer onzer gemeente reeds geruimen tijd tot boven 20 000 gestegen. Onder dagteekening van 17 April j.l. hebben Ge- deputeerde Staten dezer provincie ons thans verzocht om, in overeenstemming met het bepaalde in artikel 3 der provinciale jaarweddenregeling 1935, Uw oordeel te vernemen omtrent het bij hun College in voorbe- reiding zijnde besluit tot nadere vascstelling van de jaarwedden van den Secretaris en den Ontvanger dezer gemeente op resp. /5400.tot /6500.en /3600. tot 4600.welke bedragen eveneens gelden voor de gemeenten Alkmaar, Bussum, Haarlemmermeer, Den Helder en Zaandam. Waar de redenen, welke in 1935 tot een hoogere klasseindeeling voor de gemeente Heemstede hebben geleid, o.i. nog onverminderd aan-

Raadsnotulen Heemstede | 1946 | | pagina 5