34 31 October 1946. RENTELOOS VOORSCHOT AAN IJSVEREEN. „DE VOLHARDING". Aan den Raad, In de oorlogsjaren zijn aan het bij de IJsvereeniging ,,de Volharding" in huur zijnde terrein zulke ernstige vernielingen aangericht, dat het onmogelijk is dit ter- rein, als ijsbaan te gebruiken zonder dat belangrijke herstellingswerken worden uitgevoerd. De omheining van het terrein is in den winter 1944 1945 geheel verdwenen, terwijl de andere opstallen belangrijke schade opliepen. Bovendien werd het om het terrein gelegen dijkje ernstig beschadigd. De uit- gaven, geraamd op f 3500.welke aan het weder in goeden staat brengen van een en ander zijn verbonden, zijn dermate hoog dat de Vereeniging, die in moeilijke financieele omstandigheden verkeert tengevolge van het feit, dat zij in de onmogelijkheid was de laatste jaren haar ijsbaan in exploitatie te brengen, thans niet bij machte is deze zelf te voldoen. Zij heeft daarom de hulp der gemeente ingeroepen. Wij zijn van meening dat er aanleiding bestaat onze medewerking te verleenen door het beschikbaarstellen van een renteloos voorschot, dat zal moeten worden terugbetaald in een door ons te bepalen aantal jaren, en onder nader door ons te stellen voorwaarden. In aansluiting aan de door de Vereenigingte ver- richten werkzaamheden is het noodig, dat van ge- meentewege wordt overgegaan tot het weer maken van een toegangsbrug, die in de oorlogsjaren zoo goed als volledig is gesloopt. De kosten hiervan welke ten laste van het Grondbedrijf komen, worden begroot op rond f 1200.

Raadsnotulen Heemstede | 1946 | | pagina 17