41 28 November 1946. school voor meisjes subsidie uit 's Rijks kas zal wor- den verleend met ingang van 1 Januari 1947. Dit laat- ste ligt ook in het vöornemen der Regeering ten op- zichte van ,,'t Kopje" en de afdeeling Middelbare school voor meisjes van het Kennemer Lyceum. Deze scholen komen daardoor dus reeds in finan- cieel gunstiger omstandigheden te verkeeren dan voorheen. De besturen hebben op ons verzoek verschillende financieele gegevens verstrekt over de exploitatie der scholen. Deze gegevens geven ons echter, naast de gunstige Rijkssubsidieregeling, geen aanleiding U een voorstel te doen tot het weder treffen van een bijdra- geregeling. Wel achten wij aanleiding aanwezig voor het verleenen van een bijdrage aan ,,Sancta Maria" over 1946, zulks met het oog op het ingaan van de Rijkssubsidie hiervoor. Deze school heeft altijd in fi- nancieel ongunstiger omstandigheden verkeerd dan de andere. Ten einde deze te overbruggen kunnen wij er voor gevoelen aan deze school een bijdrage te verlee- nen, zooals die laatstelijk werd uitgekeerd, nl. f 215. per leerling en wel voor de afdeeling Middelbare school voor meisjes over het geheele jaar 1946 en voor de afdeeling Gymnasium over het tijdvak t Januari 1 October 1946. Deze school wordt door ruim 60 leer- lingen uit Heemstede bezocht, zoodat de te verleenen bijdrage ongeveer f 11.000.zal beloopen. Dit bedrag kan worden afgeschreven van den post voor onvoor- ziene uitgaven voor 1946. Het treffen van een regeling voor 1946 voor ,,'t Kopje" lijkt ons niet noodzakelijk, omdat deze school altijd slechts door een paar leerlingen uit Heemstede werd bezocht, waarvoor een hoog schoolgeld verschul- digd was, zoodat er voor het verleenen van eene bij- drage geen aanleiding bestond. Rest nog er aan te herinneren dat ook is gevraagd om weder in werking te stellen de regeling die gegol- den heeft voor de interne leerlingen van Seminarie a.d. Deze regeling werd altijd maar voor enkeLe leer- iingen toegepast. De ouders waren voor deze leerlin- gen in totaal per jaar meestal 300.f 350. verschuldigd. Dit bestond dus uit kostgeld en leergeld.

Raadsnotulen Heemstede | 1946 | | pagina 17