43 28 November 1946. Artikel 3. De Bank belast zich kosteloos met de betalingen, welke de Gemeente haar zal opdragen en zulks voor zoover de stand der rekening, in verband met het maxi- mum-crediet, dat zal toelaten. Artikel 4. De Bank zal na het eindigen van ieder kwartaal aan de Gemeente een afschrift der rekening-courant toe- zenden. Artikel 5. De Gemeente neemt er te allen tijde genoegen mede, dat de Bank haar het crediet nu en in het vervolg geheel af gedeeltelijk, naar keuze der Bank, verleent in den vorm van een accept-crediet, met dien ver- stande, dat de Gemeente zich verbindt om op eerste aanvraag der Bank aan deze door de Gemeente ge- teekende promessen, in coupures en met vervaldata als door de Bank vast te stellen, te verschaffen tot een maximum van het totaal-bedrag dat de Gemeente op het oogenblik van afgifte van deze promessen aan de Bank, aan deze, uit welken hoofde ook, uitgezonderd uit hoofde van accept-crediet, schuldig is. De Gemeen- te verbindt zich, bij de afgifte van promessen aan an- deren dan de Bank, er steeds voor te zullen zorgdra- gen, dat zoodanig discontabel bedrag voor de Bank beschikbaar blijft, dat te allen tijde aan de bepalingen in de vorige alinea genoemd, kan worden voldaan. De zegelkosten van de promessen komen voor reke- ning van de Gemeente, Artikel 6. De Bank is steeds bevoegd het doen van betalingen op rekening van het geopende crediet te staken, ook al is het genoemde maximum niet bereikt. Zij kan te- vens het crediet opzeggen en de rekening opmaken, waarvan het saldo dan na drie maanden, gerekend van den dag vas opzegging af, .opeischbaar is. Bij gerech- telijke invordering van de rekening behoeft geen af-

Raadsnotulen Heemstede | 1946 | | pagina 28