45 28 November 1946. BOUW NEGEN ARBEIDERSWONINGEN VIJFHEERENSTRAAT. Aan den Raad, Enkele maanden geleden werd ons door den Inspec- teur van de Volksgezondheid medegedeeld, dat in den loop van dit jaar in deze gemeente 8 arbeiderswonin- gen konden worden gebouwd. Daarbij werd tevens toegezegd, dat in het exploitatietekort door het Rijk zou worden bijgedragen. Bedoelde mededeeling was voor ons aanleiding om op korten termijn te trachten de hand te leggen op een voor dien bouw geschikt terrein. Wij zijn daarin ge- slaagd door aanvaarding ,.om niet van een perceel grond, groot ongeveer 1304 m2, gelegen aan de Vijf- heerenstraat, kadastraal bekend gemeente Heemstede, Sectie A, no. 5449 (ged.). Aan deze aanvaarding ,,om niet" was voor de gemeente de verplichting verbon- den tot aanleg op hare kosten van een straat met trottoirs, met rioleering, enz. De kosten hiervan zijn door de Directeur van Openbare Werken geraamd op f 12192.inclusief makelaars- en transportkosten. Van bedoelden grond is 780 m2 bestemd voor bouw- grond en 524 m2 voor straataanleg. Het terrein bleek geschikt voor den bouw van 9 ar- beiderswoningen, waarvan 1 voor een groot gezin. De Directeur-Generaal van de Volkshuisvesting acht echter de grondkosten te hoog. Deze moeten worden teruggebracht tot ten hoogste f 1000.per bouwka- vel, plus f 180.renteverlies. De resteerende kosten van straataanleg e.d. zullen dus voor rekening van de gemeente moeten blijven. Wij hebben den architect J. Ph. Peper alhier op- dracht verstrekt de plannen voor dezen bouw te ont- werpen. Over het ontwerp-plan is met de aangewezen instanties overleg gepleegd, met het resultaat, dat de bouw nu voortgang kan hebben en dat de aanbeste- ding binnenkort kan geschieden. De stichtingskosten worden geraamd als volgt:

Raadsnotulen Heemstede | 1946 | | pagina 33