30 24 April 1947. CREDIET VOOR APPARAAT GEZONDHEIDSHUIS. Aan den Raad. Blijkens een door ons van den controleerend ge- meentearts ontvangen advies is het gewenscht ten be- hoeve van het Gezondheidshuis over te gaan tot de aanschaffing van een complete installatie voor het be- stralen, met Infra-roode stralen en Llltraviolet licht, bestaande uit 6 Infra-roodstralers van 300 Watt, welker stralenbundel instelbaar is ten opzichte van den patiënt, terwijl daaraan bevestigd is een Philips Biosol hoogte- zon, geheel instelbaar. Hiermede kunnen patiënten behandeld worden met spierrheuma en met chronische rheuma. Blijkens ont- vangen inlichtingen worden met de behandeling met dit apparaat, hetwelk uiteraard slechts op medisch ad- vies plaats vindt, gunstige resultaten bereikt. Wij ontvingen voor de levering van bedoeld appa- raat een aanbieding tot een totaal bedrag van/1045,— waarbij er rekening mede gehouden is, dat bij de uit- voering een bestaande Infra-roodelamp uit het Gezond- heidshuis zal worden gebruikt, welke daartoe verbouwd zal worden. De aanschaffingskosten zouden over 5 jaren verdeeld kunnen worden, zoodat de jaarlijksche last ongeveer 200.bedraagt. Daartegenover komen vanzelf de bijdragen die de patiënten voor de behandeling zullen moeten betalen, zoodat de lasten voor de gemeente, zoo die er al blijven, zeer gering zullen zijn. Daar- tegenover staat, dat de patiënten ter plaatse een goede behandeling kunnen ondergaan, wat van veel belang is. Wij stellen U daarom voor ten behoeve van be- doelde aanschaffing, een crediet van 1045.ter be- schikking te willen stellen, waarvoor een ontwerp- besluit hierbij ter vaststelling wordt aangeboden. Heemstede, 10 April 1947. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, N. VOS.

Raadsnotulen Heemstede | 1947 | | pagina 11