31 24 April 1947. VERBETERING JAN VAN GOYENSTRAAT. Aan den Raad, Het behoeft wel geen betoog dat de toestand waarin de Jan van Goyenstraat verkeert zoo slecht is dat het verbeteren daarvan dringend noodig moet worden geacht. Ofschoon wij eerst van oordeel waren, dat een af- doende verbetering, inhoudende een geheel gewijzigde wegindeeling pas tot stand zou kunnen worden ge- bracht nadat de beschikking zou zijn verkregen over de daarvoor benoodigde voortuinen, zijn wij, nadat dit is besproken in de Commissie voor Openbare Werken, tot een ander inzicht gekomen. Door het aanbrengen van enkele technische herzieningen meenen wij, dat het toch meer raadzaam is de oorspronkelijk gedachte noodoplossing tot verbetering van de voetpaden niet te moeten handhaven,, doch reeds dadelijk aan Uwe vergadering te moeten voorstellen een algeheele ver- betering van deze straat met daaraan verbonden ge- wijzigde wegindeeling, bestaande uit twee rijwegen ieder van 6 Meter met een plantsoen in het midden van 6.50 Meter breed, terwijl de voetpaden alsdan op eene breedte van 5 Meter zullen worden aangelegd, waardoor langs de voortuinen die niet zijn overgedragen een voetpad ter breedte van 0.75 Meter overblijft. Wij verwachten evenwel, dat de eigenaren van nog niet overgedragen voortuinen bij het aanschouwen van deze groote verbetering van hun omgeving alsnog spoedig geneigd zullen blijken aan de algeheele ver- betering hun medewerking te verleenen door het af- staan van de benoodigde voortuinen. De kosten verbonden aan deze algeheele verbetering zooals deze is aangegeven op de voor U ter inzage liggende teekening zullen rond 28.000.bedragen.

Raadsnotulen Heemstede | 1947 | | pagina 13