f. bevelschrift tot betaling; g. de stukken, welke het karakter eener gewone bnet- wisseling dragen; h bouwvergunningen voor met steun van de CJverheid te bouwen woningen ten behoeve van vereemgingen, uitsluitend in het belang van verbetering der volks- huisvesting werkzaam en als zoodanig bij K.oninkh)k Besluit toegelaten, zoomede bouwvergunningen voor schoolbouw met steun van de gemeente. Artikel 3. Alle rechten in artikel 1 genoemd, zijn verschuldigd, onverminderd de zegel- en registratierechten, waaraan de stukken onderworpen zijn. Artikel 4. Onder afschriften of uittreksels worden in deze ver- ordening verstaan zoowel geschreven of getypte- als gedeeltelijk geschreven of getypte en gedeeltelijk ge- drukte stukken, alsmede alle stukken, die door midde van een cyclostyle of ander kunstschriftwerktuig zijn vervaardigd. Artikel 5. De invordering der bij deze verordening geregelde rechten geschiedt overeenkomstig de volgende be- palingen a. De leges zijn verschuldigd bij de afgifte of uitreiking of onmiddellijk na inzage van de in de leges-verorde- ning bedoelde stukken of, indien zulks wenschehjk wordt geacht, bij vooruitbetaling. De abonnementen moeten steeds bij vooruitbetaling worden voldaan. b De leges worden voldaan in handen van de tothet ontvangen der gelden door Burgemeester en Wet- houders gemachtigde ambtenaren, die ten bewijze van ontvangst op de af te geven of uit te reiken stukken een zegel of zegels plakken tot het bedrag, dat verschuldigd is en dat zegel of die zegels van den datum van afgifte of uitreiking en hun paraat en het gemeentestempel voorzien.

Raadsnotulen Heemstede | 1947 | | pagina 27