34 24 April 1947. WONINGVOORZIENING. Aan den Raad. Van overheidswege is er op verschillende tijdstippen en in verschillende toonaarden op gewezen, dat toch vooral gezorgd moet worden, dat de gemeenten over het voor woningbouw in de naaste toekomst benoodigde bouwterrein beschikken. Dat zulks vereischt is om een ongewenschte vertraging in de voorziening in woon- ruimte te voorkomen behoeft geen betoog. De gemeentebesturen zullen dus zorg moeten dragen, dat steeds over voldoende en voor bebouwing het eerst in aanmerking komend bouwterrein kan worden be- schikt en wel, zoo noodig door tijdig grond aan te koo- pen, te ruilen, of eventueel, door onteigening op korten termijn, in het belang der Volkshuisvesting, krachtens art. 77 der Onteigeningswet. Handelende in dien geest werd voor den toegestanen bouw van 9 arbeiderswonin- gen op 27 Maart 1946 overgegaan tot den aankoop van een terrein aan de Vijfheerenstraat, dat onmiddellijk voor dien bouw kon worden bestemd. Aan den architect J. Ph. Peper werd vervolgens opdracht verstrekt tot het maken van de noodige plannen en na heel veel overleg werd nu, een vol jaar later, de mededeeling ontvargen van den Hoofdingenieur-Directeur van het Staatsjoe- zicht op de Volksgezondheid te Haarlem, dat bij hem geen bezwaar bestaat tegen aanbesteding. Hiermede wordt voortgang gemaakt. Volgens mededeeling van den Waarnemend Inspec- teur van het Staatstoezicht op de Volksgezondheid (Volkshuisvesting) zou voor 1947 waarschijnlijk de bouw van 84 woningen voor deze gemeente kunnen worden toegestaan. Teneinde daarvoor den benoodigden bouwgrond be- schikbaar te kunnen stellen werd bij den Hoofdinge- nieur-Directeur van het Provinciaal Bureau voor de Bouwnijverheid, Wederopbouw en Volkshuisvesting te Haarlem in October 1946 door den Directeur van Open- bare Werken dezer gemeente een aanvrage ingediend voor aanleg van wegen ten Oosten van den Glipperweg,

Raadsnotulen Heemstede | 1947 | | pagina 29