28 24 April 1947. CREDIET VOOR SCHOOLWERKTUIN. Aan den Raad. De school- en werktuin aan den Heerenweg tegen- over de Kerklaan is sedert jaren in beheer geweest bij de Vereeniging voor School- en Werktuinen voor Haarlem en omstreken. Op dezen tuin werd ieder jaar een groot aantal Heemsteedsche kinderen toegelaten voor behartiging van een eigen tuintje, waar bloemen gekweekt en groenten geteeld konden worden, Deze Vereeniging ontving steeds van de gemeente subsidie. Zij heeft ontegenzeggelijk een zeer loffelijk werk verricht, ook in onze gemeente, welk werk ook in de moeilijke oorlogsjaren, zoo goed als mogelijk was, is voortgezet. Het was echter niet te voorkomen, dat op den grond roofbouw werd gepleegd, dat bloembor- ders enz. plaats moesten maken voor boonen, kool, e.d. en dat het onderhoud van gebouw, hekwerken en af- scheidingen door gebrek aan materiaal werd verwaar- loosd. De hierdoor ontstane deplorabele toestand van den tuin heeft de Haarlemsche Vereeniging voor onoverko- melijke moeilijkheden geplaatst, zoodat zij het werk niet kan voortzetten. Deze Vereeniging heeft nu het gebouw dat op den tuin staat, met wat zich daarin bevindt aan tuingereedschappen enz., benevens den nog op den tuin aanwezigen aanplant, in vollen eigendom aan de ge- meente aangeboden. Wij adviseeren U deze schenking te aanvaarden, onder dankzegging voor den jarenlangen arbeid ten behoeve van de Heemsteedsche jeugd verricht. Op instinatie onzerzijds is inmiddels opgericht de Vereeniging voor School- en Werktuinen te Heem- stede, waarvan het bestuur is gevormd uit terzake kun- dige ingezetenen en uit vertegenwoordigers van het onderwijzend personeel, die voor dit werk belangstel- ling hebben. De nieuwe Vereeniging zal de huur van den tuin overnemen en daaraan zoo mogelijk nog eenige uitbrei-

Raadsnotulen Heemstede | 1947 | | pagina 3