28 24 April 1947. ding geven, zoodat wij de gebouwen en verdere toebe- hooren aan de nieuwe Vereeniging in gebruik zouden willen geven, die dan bereid is verder de exploitatie voort te zetten. De Heemsteedsche Vereeniging wil den schooltuin, evenals dit vorig jaar reeds is geschied, in gebruik stellen voor een der hoogste klassen van een openbare, een R.K. en een Prot. Chr. School. teneinde de leer^ lingen in klasse-verband groenten en bloemen te doen kweeken. Bovendien zal een demonstratietuin voor landbouwgewassen worden aangelegd ten dienste van het onderwijs op alle lagere scholen in de gemeente. Zonder bijzondere maatregelen zal dit echter niet met voldoende succes kunnen geschieden, omdat zoowel tuin, als gebouw, afscheidingen en beplantingen veel te lijden hebben gehad. Bovendien zal het voor uitbreiding bestemde gedeelte grondig gereinigd en bemest moeten worden. Een en ander vereischt dus diverse voorzienin- gen, waarvan de kosten worden geraamd op onqeveer f 2000,— Uiteraard is de nieuwe Vereeniging, die pas met de exploitatie van den tuin aanvangt, niet in staat deze lasten voor hare rekening te nemen. Aangezien de Heemsteedsche jeugd er groot belang bij heeft, dat deze tuin behoorlijk wordt geëxploiteerd, stellen wij U voor een crediet van f 2000,— beschikbaar te willen stellen, zoodat wij de Vereeniging in staat kunnen stellen een en ander in orde te laten maken. Een ontwerp-besluit wordt U hiervoor ter vaststelling aangeboden. Heemstede, 2 April 1947. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. van Doorn. De Secretaris, N. Vos.

Raadsnotulen Heemstede | 1947 | | pagina 4