37 29 Mei 1947. mening zijn dat de uitgaven voor de begraafplaats door de ontvangsten dienen te worden gedekt, hebben wij overwogen op welke wijze dit zou kunnen worden bereikt, Een verhoging van de bestaande rechten tot zodanig peil dat de exploitatie sluitend zou zijn is niet mogelijk omdat het tarief dan voor de minder draagkrachtigen te hoog zou worden. Een andere weg dient derhalve te worden bewandeld. Na rijp beraad zijn wij dan, behalve uit gevoelsoverwegingen, ook uit financieel oogpunt, tot de slotsom gekomen, dat naast de uitgifte van ..Huurgraven" voor 10 jaar, gelegenheid moet worden gegeven tot het verkrijgen van de beschikking, over grafruimten voor langere tijd. Wij achten het wenselijke daarom over te gaan tot de uitgifte van graven voor 50 jaar, met daarnaast de mogelijkheid voor uitgifte van z g. „Eigen Graven". Daar de uit- gifte van „Eigen Graven" beperkt dient te blijven achten wij een tarief dat belangrijk hoger is dan dat voor de graven, welke voor 50 jaar worden uitgegeven, alleszins gerechtvaardigd. Niet alleen een herziening van de rechten voor de uitgifte van graven achten wij noodzakelijk, maar, in verband met de stijgende uitgaven voor de begraaf- plaats, ook een verhoging van de rechten voor het begraven, het gebruik van de aula, het onaerhoud van de zerken enz. Hierdoor toch zal worden bereikt dat de ontvangsten zodanig stijgen dat de uitgaven voor de begraafplaats daardoor kunnen worden gedekt, Onder mededeling dat de Financiële Commissie zich met de ontwerp-verordening geheel kan verenigen stellen wij U voor ook Uw goedkeuring daaraan te hechten door vaststelling van bijgevoegd ontwerp-besluit. Heemstede, 9 April 1947. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, N. VOS.

Raadsnotulen Heemstede | 1947 | | pagina 18