5 schrijfgelden. Het ligt in ons voornemen de jaarlijkse contributie te stellen op 3.terwijl, wanneer zich meerdere lezers uit één gezin aanmelden, voor den tweedenen volgenden lezer een lager leesgeld gesteld zou kunnen worden. Bij het bepalen van het tarief zal er voorts rekening mede gehouden kunnen worden, of al dan niet gebruik gemaakt zal worden van de muziek- bibliotheek. Wij menen de raming van de opbrengst op de begroting aan den veiligen kant te hebben ge- steld en vertrouwen, dat, wanneer de bibliotheek een- maal functionneert, daarvan een toenemend gebruik gemaakt zal worden. Ten slotte wordt bij de ontvangsten een bedrag ge- raamd voor leesgeld van niet-ingezetenen, voor boeten v/egens het langer behouden van een boek dan den toegestanen tijd en voor verkoop van catalogi en boek- omslagen. Wat de uitgaven betreft zal allereerst een bedrag ten laste van leeszaal en bibliotheek gebracht moeten worden voor gebruik van lokalen, verwarming en schoonhouden, terwijl wij er verder op rekenden, dat een toelage aan den concierge verstrekt kan worden voor meerdere werkzaamheden dan bij gewoon gebruik van het gebouw. Bij de bepaling van het salaris van den Directeur zal er vanzelf rekening mede gehouden worden, dat dit werk voor den betrokkene een nevenfunctie be- tekent. Dit behoeft op zichzelf voor onze gemeente geen bezwaar op te leveren, omdat door den Direc- teur bij zijn werk alhier voor een groot deel profijt kan worden getrokken van het werk, dat toch reeds door hem voor de bibliotheek van Haarlem en het fîliaal daarvan verricht moet worden. Wij stellen U daarom voor het salaris te bepalen op 1200 per jaar. Verder zullen uit den post personeel bestreden worden de salarissen van de assistenten en typiste, alsmede de sociale lasten welke voor het personeel verschuldigd zijn, benevens eventuele gratificaties aan volontairs. Voor jaarlijkse boekaanschaffing raamden wij, te be- ginnen met 1949, omdat in 1948 nog doorgegaan zal moeten worden met de eerste inrichting, 3000. voor de gewone en /1000.voor de jeugdbibliotheek. Voor tijdschriften, dag- en weekbladen ten behoeve

Raadsnotulen Heemstede | 1947 | | pagina 5