57 25 September 1947. BIJDRAGE IN KOSTEN AANSCHAFFING LEERMIDDELEN ENZ. Aan de Raad. Bij de behandeling van de gemeentebegroting voor 1947 heeft de heer Mr. Zeelenberg de beschikbaarstel- ling van een of meer studiebeuzen ter sprake gebracht. Onzerzijds is toen nadere overweging van deze aange- legenheid toegezegd. Bij het door ons ingestelde onderzoek is ons gebleken, dat in met Heemstede vergelijkbare gemeenten de werk- zaamheid op het gebied van het verlenen van studie- beurzen, of het verlenen van bijdragen in de kosten van aanschaffing van boeken enz. zeer beperkt of nihil is. Dit is ook wel te verklaren, omdat sedert 1924 een beschikking van de Minister van Onderwijs bestaat tot vaststelling van regelen inzake de rijksstudiebeurzen. Deze kunnen omvatten reis- en verblijfkosten, school- geld (collegegeld) en leermiddelen. Vanzeifsprekend wordt rekening gehouden met de financiële omstan- digheden van de aanvragers en met de aanleg voor studie van de leerlingen. Over de cursus 1946/1947 zijn 2101 studiebeurzen uit- gereikt voor verschillende soorten van onderwijs. Er zijn geen aanvragen afgewezen omdat niet voldoende gelden beschikbaar waren. Behalve de gelegenheid om rijksstudiebeurzen aan te vragen, bestaan er een groot aantal particuliere in- stellingen en fondsen, die beurzen verlenen. Men zou daardoor tot de conclusie kunnen komen, dat er in dit opzicht voor de gemeente niet veel te doen overblijft. Denkbaar is echter, dat, wanneer het gaat al- leen om de kleinere uitgaven als aanschaffing van boe- ken en leermiddelen, en eventueel van beperkte ver- voerskosten, men er dan niet direct toe overgaat om hiervoor aan het Ministerie een rijksstudiebeurs aan te vragen, terwijl deze kosten op sommige gezinnen toch te zwaar drukken. Nadere overweging van deze materie geeft ons daar- om wel aanleiding voor dit doel een bescheiden bedrag

Raadsnotulen Heemstede | 1947 | | pagina 7