57 25 September 1947. BIJDRAGE IN KOSTEN AANSCHAFFING LEERMIDDELEN ENZ. De Raad der gemeente Heemstede; Gezien het voorstel van burgemeester en wethouders; besluit: A. aan burgemeester en wethouders de bevoegd- hcid te verlenen om aan ouders, voogden of verzorgers op hun verzoek ten behoeve van leerlingen, die zijn toe- gelaten tot een school voor middelbaar of voorbereidend hoger onderwijs en van dagscholen voor lager oi mid- delbaar nijverheidsonderwijs, of tot daarmede gelijk te stellen inrichtingen van onderwijs; a. een bijdrage uit de gemeentekas te verlenen in de kosten van aanschaffing van de nodige schoolboeken en leermiddelen, of b. deze van gemeentewege kosteloos in gebruik te verstrekken, c.- en/of zo nodig geheel of voor een gedeelte te vergoeden de kosten van vervoer, verbonden aan het bezoeken van de school, zulks op de grondslag van de volgende algemene voorwaarden, waarvan voor zover nodig of gewenst, door burgemeester en wethouders kan worden afge- weken. 1. De bijdrage wordt slechts verleend of de ver- strekking in gebruik heeft slechts plaats wanneer, ter beoordeling van burgemeester en wethouders: a. de financiële toestand van de ouders of verzor- gers daarvoor aanleiding geeft, waarbij rekening kan worden gehouden met de samenstelling en de grootte van hun gezin. b. de leerlingen uitmunten door bijzondere begaafd- lieid en/of karaktereigenscha'ppen, blijkende uit een ver- klaring van het hoofd der laatst bezochte school en/of uit de laatstelijk uitgereikte schoolrapporten. De leerlingen mogen in de 4 hoogste klassen van een lagere school, behoudens bijzondere omstandighe- den, geen klasse hebben gedoubleerd. Bij doublering van een klasse ener school voor m.o.,

Raadsnotulen Heemstede | 1947 | | pagina 9