76 27 November 1947. sdiikbaârslellmg vän gelden voor het inrichten van het wijklokaal der Gereformeerde Kerk aan de Koediefs- laan om te voorzien in het gebrek aan schoolruimte; deze ruimte was ook reeds nodig wegens toename van aantal leerlingen. Het spreekt vanzelf, dat dit slechts een tijdehjke oplossing is en deze niet blijvend kan zijn. Verwacht kan worden, dat binnen korte tijd het qe- hele gebouw aan de Adriaan Pauwlaan benodigd zal zijn voor het gewoon lager onderwijs, zodat dan voor de u.l.o. atdehng een ander gebouw dient te worden qe- sticht. a Het is de bedoeling van het schoolbestuur dit qebouw st'chten op een door de gemeente te kopen terrein aan de Koediefslaan, behorende tot het buiten Kenne- meroord. De eigenaresse is bereid de voor de school- stichtmg benodigde grond te verkopen. Bij het ontwer- pen der plannen voor schoolstichting is het gewenst rekening te houden met de mogelijke toename van het aantal leerlingen en mogelijk ook met de bouw van een gymnastieklokaal of met het aanleggen van een terrein voor openluchtspel. In afwachting yan de stichting van de nieuwe school, welke m verband met de huidige tijdsomstandigheden voorlopig wel niet mogelijk zal zijn, is het de bedoelinq van het schoolbestuur om een gedeelte van het heren- huis yan Kennemeroord te huren en daarin de u.l.o. schoo tijdelijk te huisvesten. Om dat gebouw voor schoolruimte geschikt te maken behoren eniqe voorzie- nmgen te worden getroffen. De hiervoor te maken kos- alsmede die voor de te betalen huur kunnen worden aangemerkt als een onderdeel van de stichtingskosten van de te zijner tijd te bouwen school. Door het verlaten van de u.l.o. school uit het gebouw aan de Adnaan Pauwlaan komt het gehele gebouw ter besclnkkmg voor gewoon lager onderwijs, wordt het u. .o. gedeelte dus aan de bestemming onttrokken, be- horen ook de vrijkomende lokalen te worden inqericht voor het lager onderwijs en zullen schoolmeubelen en leer- en hulprmddelen moeten worden aangeschaft Ver- schillende leermiddelen, zoals kaarten en natuurkundiqe mstrumenten worden nu voor l.o. en u.l.o. onderwijs gebruikt, doch na de overbrenging van de u.l.o. afde- Img is dat niet meer mogelijk.

Raadsnotulen Heemstede | 1947 | | pagina 28