78 27 November 1947. SCHOOLMELKVERSTREKKING Aan de Raad. Reeds in 1937 werd door deze gemeente, als een van de eerste gemeenten in den lande, medewerking ver- leend voor de verstrekking van melk aan schoolkinderen tijdens de lesuren. Deze melkverstrekking moest uiter- aard in de loop van de oorlog worden stopgezet. In 1946 was de Regering voor het eerst na de oorlog weer in de gelegenheid in een klein aantal gemeenten en op beperkte schaal melk beschikbaar te stellen voor de verstrekking aan schoolkinderen. Wij hebben toen reeds gepoogd ook de kinderen uit onze gemeente in deze regeling betrokken te krijgen. Dit bleek niet moge- lijk omdat, in verband met de onvoldoende melkproduc- tie, de verstrekking slechts kon worden toegestaan in gemeenten boven 25000 inwoners. Aangezien wij de melkverstrekking aan schoolkinde- ren van groot belang achten voor het behoud en de bevordering der gezondheid, hebben wij onze aandacht op deze aangelegenheid steeds gevestigd gehouden en het is ons tenslotte gelukt, hoewel ook thans de bepaling nog bestaat dat de gemeenten tenminste 25000 inwoners moeten tellen, een toewijzing voor melk, zonder bon, voor onze schoolkinderen te verkrijgen. Wetende dat de schoolmelkverstrekking ook Uw volle instemming heeft, hebben wij onmiddellijk de nodige maatregelen genomen om de kinderen zo spoedig mogelijk de zo zeer begeerde melk te verschaffen. Dat de melk zeer op prijs wordt gesteld blijkt wel uit het feit, dat ruim 80 van het aantal schoolkinderen aan de melkverstrekking deelneemt, terwijl dit percen- tage vroeger nauwelijks 50 bedroeg. Een vooraitgang, welke duidelijk aantoont, dat hiermede in een ernstig gevoelde behoefte wordt voorzien. Teneinde het nut der melkverstrekking zo groot mo- gelijk te doen zijn is, evenals voorheen, bepaald dat gebruik van melk, gratis of tegen gedeeltelijke betaling van de kostprijs, mogelijk is voor die kinderen, wier ouders een inkomen genieten, dat beneden een zekere grens blijft.

Raadsnotulen Heemstede | 1947 | | pagina 33