69 27 November 1947. VERBETERINGEN VERVERSINGSHUIS IN GROENENDAAL. Aan de raad. Wij delen U hierbij mede, dat de pachters van het V|erversingshuis in Groenendaal tot ons het verzoek hebben gericht van gemeentewege het buffet in de speeltuin van een electrische aansluiting te doen voor- zien. zulks wegens de voorgenomen inbedrijfstelling van een electrische koelkast en een electrisch uurwerk. In verband met het profijt dat de pachters van een dergelijke aansluiting zullen hebben zijn zij bereid in de kosten daarvan een bijdrage van f 150.aan de gemeente te betalen. Een dergelijke regeling, waarbij f 275.ten laste van de gemeente blijft, komt ons aanvaardbaar voor, omdat het geheel hiermede, ook na afloop van de lopende pachttermijn, gebaat blijft. Voorts blijkt de vloer in de restauratiezaal van het Verversingshuis, die in 1942 van houtgraniet is voor- zien, zodanige gebreken te gaan vertonen, dat tot al~ gehele vernieuwing daarvan moet worden overgegaan. Een en ander is waarschijnlijk een gevolg van de slechte behandeling door de Duitsers en onvoldoende onderhoud, dit laatste mede door gebrek aan behoorlijk materiaal. De aanschaffingskosten van een geheel nieuwe vloer worden door de pachters geraamd op f 2400.in welke kosten zij een bijdrage van de ge- meente vragen van f 750.Wij menen dat daarmede een billijke oplossing wordt verkregen. Tenslotte wensen de pachters aan de speelwerk- tuigen in de speeltuin een schommelbak op rails toe te voegen, waarvan door een groot aantal kinderen gelijk- tijdig gebruik kan worden gemaakt. De ruimte daar- voor ontbreekt thans op de speeltuin. Deze zou gevon- den kunnen worden door verbreding langs de Noord- zijde met een strook van pl.m. "5 M over de gehele lengte van de speeltuin. De kosten van deze aanleg worden door het bedrijf voor Openbare Werken begroot op f 1300.De pachters moeten zich voor de aankoop van dit toestel een uitgave van ruim f 3000.

Raadsnotulen Heemstede | 1947 | | pagina 5