20 26 Februari 1948. VERBETERING ZANDVOORTSELAAN TUSSEN SPOORWEGOVERGANG EN HOUTVAARTBRUG. Aan de Raad. Bij Uw besluit van 28 Maart 1940, no. 19, werd een crediet verleend, om in samenwerking met de ge- meente Bloemendaal, over te gaan tot verbreding van de Houtvaartbrug. De uitvoering van dit plan kon door de onmiddellijk daarna ingetreden oorlogstoestand niet worden uitgevoerd. Reeds kort na de bevrijding hebben wij weer aandacht geschonken aan deze aan- gelegenheid. Wij zijn daartoe wederom met de gemeente Bloemendaal in overleg getreden waarbij is gebleken dat het voor die gemeente voorshands niet mogelijk is om mede te werken aan een verbetering van de Hout- vaartbrug op de wijze zoals wij die gaarne zouden wensen. Getracht wordt nu om door wijziging van de oorspronkelijke opzet alsnog tot een bevredigende op- lossing te komen Het nieuwe plan, dat in bewerking is, zal echter niet zo tijdig gereed kunnen zijn, dat de üitvoering nog vöör de aanstaande zomer kan plaats vinden. Wij be- treuren dit omdat wij gaarne gelijktijdig in aansluiting daarop een wijziging van het profiel van de Zand- voortselaan tussen die brug en de spoorwegovergang wilden tot stand brengen. De verbetering van de Zandvoortselaan kan echter toch doorgang vinden omdat een gescheiden uitvoering van de werkzaamheden zeer wel mogelijk is, welk stand- punt ook wordt gedeeld door het Bloemendaalse ge- meentebestuur voor het in die gemeente gelegen gedeelte van de Zandvoortselaan. De verandering van genoemd gedeelte van de Zand- voortselaan is dringend nodig omdat het bestaande profiel niet meer voldoet aan de eisen van het tegen- woordige verkeer. In verband hiermede is dan ook een plan ontworpen waarbij een scheiding is gemaakt tussen wegen voor snel- en langzaamverkeer

Raadsnotulen Heemstede | 1948 | | pagina 25