1 4 Februari 1948. Alle gemeenten zullen wël aanspraak maken op »en ,,algemene mtkering. gelijk aan het gemiddelde van de Per mwoner berekende totalen van de volgens de qe- meenterekeningen betreffende elk der jaren 1939, 1940 en 1941 ten laste van de gemeente blijvende gewone uitgaven voor lager onderwijs, voor zover deze als ver- piichte uitgaven door de Lager-onderwijswet 1920 op de gemeenten worden gelegd. middelbaar-, voorberei- noger-, hoger- en nijverheidsonderwijs, alsmede armenzorg, vermenigvuldigd met het aantal inwoners der gemeente op de 31ste Dec. voorafgaande aan het uitkeringsjaar, een en ander op de wijze als bij algemene maatregel van bestuur te regelen. Verdei kunnen de daarvoor in aanmerking komende qe- meenten aanspraak maken op een „belasting"-uitkerinq voor zoveel nodig ter aanvulling van de opbrengst, welke kan worden verkregen bij heffing van 190 opcen- ten op de grondbelasting (gebouwde eigendommen) en opcenten op de ongebouwde eigendommen en 150 opcenten op de personele belasting. Indien nodig kunnen de gemeenten voor een bij- zondere uitkering in aanmerking komen om de gewone ,dcr Fegroting sluitend te maken. Deze staat dus naast de algemene en eventueel de belastinguitkerinq. en slotte geeft het ontwerp aanspraak op een „qa- rantie -uitkenng in de gevallen, waarin de algemene- en de belastmguitkering tezamen lager zal zijn dan de thans genoten wordende uitkering. Omtrent de belasting-uitkering zullen bij alqemene maatregelen van bestuur nadere regelen worden qesteld, doch uit de aangehaalde circulaire van de Minister valt reeds op te maken, dat onze gemeente daarvoor niet in aanmerking zal komen. 0°k voor het toekennen van de bijzondere- en de garantie-uitkering aan onze gemeente bestaat qeen aanleiding. De belangrijkste bron van inkomsten zal voor onze gemeente dus de algemene uitkering vormen. Het gemiddeld bedrag per inwoner van de kosten van onderwijs en armenzorg. als hiervoor omschreven. is berekend op f 16,89362, zodat gebaseerd op 24.000 in- woners de uitkering zou kunnen bedragen f 405 446 88 algemene uitkering, evenals trouwens ook'de

Raadsnotulen Heemstede | 1948 | | pagina 2