44 29 April 1948. worden overschreden. In afwachting van de definitieve beslissing werd ons toegestaan een overgangstoelage van 5 uit te keren, hetwelk door ons gedaan is als voorschot op de definitieve regeling. Wij hebben in de loop van het vorige jaar bij her- haling aangedrongen op de beslissing over deze aange- legenheid. Eerst kort geleden mochten wij die ont- vangen. Het resultaat daarvan is, dat aan de werklieden geen overgangstoelage mag worden toegekend en aan de ambtenaren voor enkele groepen 10 en voor andere groepen 5 Inmiddels werd in de loop van het vorig jaar door de Regering overgegaan tot de incorporatie van de ver- schillende toelagen in de vaste wedden en lonen en wel met ingang van 1 Juli 1947. De gemeentebesturen kon- den eenzelfde maatregel treffen. Voor de werklieden zou dit een betekenende achter- uitgang in hun financiële positie medebrengen, omdat in elk geval geen hogere lonen dan de Rijkslonen zou- den mogen worden vastgesteld. Omdat dit echter in meerdere gemeenten tot grote moeilijkheden en onbillijkheden aanleiding zou geven, werd nader door de Minister goedgevonden, dat voor het op 30 Juni 1947 in dienst zijnde personeel een z.g. mildheidsclausule wordt toegepast. Deze komt hierop neer, dat op het Rijksloon bij wijze van tijdelijke maat- regel een redelijke toelage wordt toegestaan, variërende voor de verschillende loongroepen. Wij vertrouwen dat toepassing van deze mildheidsclausule voor onze ge- meente toegestaan zal worden. Op grond van het vorenstaande bieden wij U hierbij een ontwerp-besluit ter vaststelling aan, waarin te rekenen met ingang van 1 Juli 1947 de lonen voor de werklieden definitief worden bepaald en wel gelijk aan de Rijkslonen le klasse, ook voor de jeugdige werklie- den, en waarbij verder de mildheidsclausule als tijdelijke maatregel is opgenomen. De Commissie van overleg, groep werklieden, kan zich blijkens haar voor U ter inzage liggend advies met dit ontwerp-besluit verenigen.

Raadsnotulen Heemstede | 1948 | | pagina 18