45 29 April 1948. GROEPSINDELING WERKLIEDEN. Aan de Raad. Behalve de vaststelling van nieuwe lonen voor de werklieden in dienst der gemeente heeft ook de indeling van de werklieden in loongroepen een punt van over- weging bij ons uitgemaakt. De bestaande indeling dateert, behoudens een kleine wijziging, van 1934. Een nieuwe indeling zal weder voor geruime tijd van kracht worden, zodat het wel gewenst is met verschillende mogelijk- heden rekening te houden. In het aantal loongroepen wordt geen verandering voorgesteld. Dit blijft op 6 bepaald, omdat de lonen van die groepen moeten aansluiten op de voor deze groepen geldende rijkslonen. Bij verschillende loongroepen hebben enkele titels een verandering ondergaan, terwijl door de opheffing van het gasproductie-bedrijf enkele categorieën konden vervallen. Dit zijn de kraandrijver, gasstoker, werkman- cokesdienst, gasstoker-machinedrijver, smid-kraandrijver, ovenhersteller, fitter-monteur, metselaar-ovenhersteller en voorman-cokesdienst. Ook aan de categorie werkman- magazijndienst bestaat geen behoefte. Aan groep II zijn toegevoegd de arbeider in alge- mene dienst en de werkman-gemeentereiniging en aan groep III de chauffeur-werkman. De hulpstratenmaker is overgebracht van III naar IV. Aan laatstgenoemde groep is toegevoegd le bagger- man en rioolwerker-metselaar en aan groep V de le tuinman en de voorwerker. Een overzicht van de oude indeling en van de nieuw voorgestelde regeling ligt voor U ter inzage. Onder mededeling dat de commissie van overleg voor de werklieden zich met dit voorstel kan verenigen stellen wij U voor tot de vaststelling van het bijge- voegde ontwerp-besluit over te gaan. Heemstede, 21 April 1948. Burgemeester en wethouders van Heemstede, J. P. W. VAN DOORN. De secretaris, N. VOS.

Raadsnotulen Heemstede | 1948 | | pagina 25