46 29 April 1948. WIJZIGING JAARWEDDEREGELING AMBTENAREN. INCORPORATIE TOELAGEN. Aan de Raad. In ons voorstel over de vaststelling van nieuwe lonen voor de gemeentewerklieden hebben wij U reeds mede- gedeeld, dat in de plaats van een overgangstoelage van 10 op de jaarwedden van alle ambtenaren in dienst der gemeente, waartoe bij Uw besluit van 20 December 1946 No. 51 werd besloten, volgens het oordeel van de Minister van Binnenlandse Zaken een toelage tot dat percentage slechts toelaatbaar wordt geacht voor enkele functies; en wel voor de commies 2e klasse, com- mies le klasse en daarmede gelijkstaanden, hoofdcom- mies en daarmede gelijkstaanden en de directeur van Openbare Werken. Het aanvankelijk standpunt van genoemde Minister was, dat voor enkele andere func- ties het percentage lager moest zijn dan 5 terwijl dit percentage voor de overige ambtenaren aanvaardbaar werd geacht. Op grond van mededelingen, van de zijde van Gedeputeerde Staten ontvangen, werd echter aan alle ambtenaren reeds een voorschot op de overgangs- toelage toegekend van 5 Door de bepaling van deze toelage op een lager percentage zouden bepaalde ambte- naren in salaris achteruitgaan. Dit is o.i. niet de bedoe- ling van de Minister en ook in deze tijdsomstandigheden zeker niet toelaatbaar. Wij hebben gegronde hoop, dat een overgangstoelage van tenminste 5 alsnog door de Minister aanvaard zal worden, behoudens voor enkele hierna te noemen functies. Het is na het bekend worden van het Ministeriële standpunt thans mogelijk over te gaan tot de incorpo- ratie van de verschillende toelagen, welke incorporatie behoort terug te werken tot 1 Juli 1947. Deze is in bij- gaand ontwerp-besluit verwerkt. Na het verhogen van de basis-wedden 1940 met de bekende toelagen, heeft afronding naar boven plaats gehad om gemakkelijk hanteerbare maand-bedragen te verkrijgen. Wij hebben hierbij in de indeling van de functies in de verschillende

Raadsnotulen Heemstede | 1948 | | pagina 29