46 29 April 1948. salarisklassen geen verandering gebracht, hoewel de uitkomsten daartoe aanleiding zouden geven. Doordat niet voor iedere functie een even hoge overgangstoelage mag worden toegekend, ontstaan enkele kleine ver- schillen, terwijl er voorts enige verschillen ontstaan om- dat bepaalde functionarissen ook toelagen hebben ont- vangen op emolumenten. Een nieuwe indeling is echter beter te maken bij een nieuwe definitieve salarisrege- ling. Ten opzichte van de functie van Directeur der Sport- bedrijven is het verschil groter. Dit vindt zijn oorzaak hierin, dat in het voorgestelde salaris thans ook is op- genomen de tijdelijke toelage die deze ambtenaar geniet voor zijn werkzaamheden betreffende de coördinatie van de sport buiten schoolverband. In het salaris van deze ambtenaar wordt door het Rijk bijgedragen tot een be- drag van f 2520.per jaar en door Bennebroek tot f 250.per jaar. Ten opzichte van enkele functies heeft het Ministerie van Binnenlandse Zaken bezwaren tegen de incorpo- ratie van een overgangstoelage van 5 Voor de meteropnemer-geldophaler behoort het maximum-salaris te worden 2640.in de plaats van f 2760.Voor de controleur der gemeentefinanciën wordt als maxi- mum gesteld f 6000.tegenover f 6480.en voor de directeur der bedrijven maximum f 7200.tegenover 8040.In een overgangsbepaling wordt echter aan de in functie zijnde ambtenaren een vaste persoonlijke toelage gegarandeerd, waardoor zij van deze lagere wedden geen nadeel ondervinden. Hierin zullen ook de vakonderwijzers bij het openbaar onderwijs betrokken dienen te worden. Het aantal periodieke verhogingen is ongewijzigd ge- laten. Voor mogelijke andere dan de hiervoor genoem- de gevallen waarin een ambtenaar in salaris zou achter- uitgaan is een overgangsbepaling opgenomen om dit te ondervangen. Voor het overige behoeft het ontwerp-besluit o.i. geen verdere toelichting. De commissie van overleg voor het gemeentepersoneel, groep ambtenaren, kan zich blijkens het voor U ter inzage liggende advies met het ontwerp verenigen, zodat wij U hierbij voorstellen tot de vaststelling daarvan over te gaan. De samenstel-

Raadsnotulen Heemstede | 1948 | | pagina 30