49 29 April 1948. VERBETERING HOUTVAARTBRUG IN DE ZAND V OORTSELAAN. Aan de Raad, In ons voorstel d.d. 4 Februari j.l„ No. 20 tot ver- betering van de Zandvoortselaan werd U reeds mede- gedeeld, dat overleg werd gepleegd met de gemeente Bloemendaal om te komen tot een verbreding van de Houtvaartbrug in die laan. Dit overleg heeft tot het gewenste resultaat geleid, zodat wij thans in de gelegenheid zijn U een voorstel te doen tot verbetering van genoemde brug, waardoor een goede aansluiting tussen de Zandvoorterweg in Bloemendaal en de Zandvoortselaan in onze gemeente wordt tot stand gébracht. De totale kosten van dit werk worden geraamd op f 45.500.Aangezien de voorbereidingen in 1940 door Bloemendaal zijn getroffen en de kosten, welke daaruit voortvloeiden geheel door die gemeente zijn gedragen, hebben wij het billijk geacht, dat thans onze gemeente zich met de voorbereidende werkzaamheden zou belasten en dan eveneens zonder verrekening van die kosten. Het gevolg hiervan is dat 4.908.geheel voor reke- ning van onze gemeente blijft, zodat door Bloemen- daal zal worden bijgedragen de helft van /45.500.- 4.908.of 20.296.De totale kosten voor onze gemeente bedragen derhalve 20.296.4.908. 25.204.voor de eigenlijke verbetering van de brug. Voor bijkomende werkzaamheden zal vermoede- lijk nog nodig zijn een bedbag van 796.zodat een en ander een uitgaaf zal vorderen van rond /26.000. De Commissie voor Openbare Werken is met ons van oordeel dat deze werkzaamheden dienen te worden uit- gevoerd en daarom stellen wij U voor bijgevoegd ont- werp-besluit vast te stellen. Wij voegen hieraan nog toe de mededeling, dat de levensduur van dit werk dient te worden gesteld op 20 jaar, zodat, reeds aanvangende in 1948, jaarlijks, behalve de verschuldigde rente van het benodigde kapitaal, een

Raadsnotulen Heemstede | 1948 | | pagina 41