51 29 April 1948. AANSCHAFFING NIEUWE AUTO- MOT ORSPUIT. Aan de Raad, In 1924 werd ten behoeve van de brandbestrijding m deze gemeente overgegaan tot de aanschaffing van een automotorspuit. Deze spuit vertoont zodanige slijtage, dat noodzakelijk tot aankoop van een nieuwe moet wor- den overgegaan. Hierbij dient rekening te worden gehouden met het feit, dat de moderne brandbestrijding een pompcapaci- teit vereist, welke groter is dan die, welke de in gebruik zijnde spuit bezit. Deze bedraagt n.l. 1000 liter per minuut, terwijl een capaciteit van 1500 2000 liter per minuut, bij 80 meter manometrische opvoerhoogte als de meest doelmatige voor deze gemeente moet worden ge- acht. In de begroting voor dit jaar hebben wij reeds bij volgnummer 722a voorgesteld voor de aanschaffing van een nieuwe automobielbrandspuit een memoriepost op te nemen. Wij zijn daarom, na overleg met de Rijksinspecteur van het brandweerwezen, van oordeel, dat een auto- motorspuit, welke aan deze eisen voldoet dient te wor- den aangekocht. Tevens achten wij het gewenst dat een spuit van het gesloten type wordt aangeschaft, omdat dan zowel man- schappen als materiaal tegen weersinvloeden worden beschermd. De kosten van een dergelijke automotorspuit zijn be- langrijk en bedragen ongeveer f 30.000.welk bedrag over een periode van 20 jaar de geschatte levens- duur van dit materiaal zal moeten worden afgeschre- ven. Onder mededeling dat de aflevering van deze spuit eerst na 8 12 maanden zal kunnen plaats hebben, ver- zoeken wij U, door vaststelling van bijgevoegd ontwerp- besluit, het voor aanschaffing van een automotorspuit benodigde crediet te verlenen. Heemstede, 21 April 1948. Burgemeester en wethouders van Heemsted/e, J. P. W. van Doorn. De secretaris, Westra ls.

Raadsnotulen Heemstede | 1948 | | pagina 47