43 29 April 1948. f 205.per jaar (f 17.10 per maand) per kind gehand- haafd wordt. Het bij wijze van overgangsrecht geldende minimum aan kindertoelage van f 200.per jaar (f 16.65 per maand of f 3.85 per week) per kind, zal worden gehandhaafd zolang geen wezenlijke onderbre- king van het dienstverband plaats heeft. Als nieuwe voorziening vindt van 1 Januari 1947 af voor het Rijkspersoneel de ambtelijke kindertoe- lageregeling ook toepassing wegens het bezit van kin- deren van 18, 19 en 20 jaar, die het dagonderwijs vol- gen aan een inrichting voor algemeen vormend- of vak- onderwijs, waarbij in de daarvoor in aanmerking komende gevallen op grond van het overgangsrecht ook op de minimum-kindertoelage van f 200.per jaar per kind, aanspraak wordt verkregen. Afwijkend van de eerder voor het Rijkspersoneel gel- dende regeling wordt voorts sedert 1 Januari 1947 de gedragslijn gevolgd rekening te houden met eventuele vermeerdering, welke zich in de loop van het kalender- jaar in het kinderaantal voordoet, Dit kan b.v. zijn in geval van geboorte van een kind of van opname van een pleegkind, doch ook wanneer een kind van 18, 19 of 20 jaar bedoeld dagonderwijs gaat volgen. Voor de z.g. a-, d- en e-contractanten, dat zijn de- genen die als losse krachten worden aangeduid en in de regel na korte perioden te hebben gewerkt terug- vallen op het vrije bedrijf, geldt met terugwerkende kracht tot 1 October 1946, de regeling, welke is vast- gesteld bij K.B. van 16 Augustus 1947 (Stbl. H 304), welke volledig overeenstemt met die neergelegd in de Kinderbijslagwet, evenwel met dien verstande, dat deze kindertoelage gelijk met het loon wordt uitbetaald. Ten aanzien van de gemeentelijke regelingen betref- fende de kindertoelage aan ambtenaren en aan z.g. b- of c-contractanten acht de Minister het gewenst, dat deze zoveel mogelijk aan de Rijksregeling wordt geconfor- meerd. Bij de beoordeling door de Minister van de mogelijk- heid tot toepassing van de tijdelijke toelage van 10 op de voet van K.B. G. 362 voor het personeel van een bepaalde gemeente zal de gemeentelijke kindertoe- lageregeling buiten beschouwing worden gelaten.

Raadsnotulen Heemstede | 1948 | | pagina 6