1 ■1 43 29 April 1948. Als gevolg van dit standpunt is de toetsing der ge- meentelijke salarissen en lonen in feite geschied, alsof in die gemeente vanaf het eerste kind aanspraak be- stond op kindertoelage tot het volledige bedrag. Gelet op deze gedragslijn ontmoet het bij de Minister geen bezwaar, dat in gemeenten, welke tot nu toe bij wijze van overgangsrecht een minimum kindertoelage van f 140.per jaar en per kind toekennen, dit bedrag met ingang van 1 October 1946 of een latere datum tot f 200.wordt verhoogd, mits zulks uitsluitend plaats heeft ten behoeve van kinderen, waarvoor reeds vöôr 1 Mei 1945 het minimum van f 140.is genoten en voor wie overigens aanspraak op kindertoelage bestaat. Voor de gemeentelijke arbeidscontractanten, wier loon is bepaald overeenkomstig het bepaalde in art. 12, eerste lid, onder a-, d- of e van het Rijksarbeidsovereen- komstenbesluit, zal voor het verlenen van kindertoelage niet verder kunnen worden gegaan dan een regeling op de voet van die ingevolge de Kinderbijslagwet. Aan deze regeling voldoet die, opgenomen in genoemd Staatsblad H 304. Aan de hand van deze richtlijnen is dus een herzie- ning van de gemeentelijke kindertoelageregeling nodig. In bijgaande ontwerpen is met deze richtlijnen reke- ning gehouden. Omdat voor de genoemde groepen van gemeentepersoneel verschillende rechtspositieregelingen gelden, achten wij twee afzonderlijke besluiten gewenst, en wel één voor de arbeidscontractanten en één voor het overige personeel. Voor eerstbedoeld personeel bestond nog geen gemeentelijke regeling. Hiervoor zal dus nog erkenning moeten worden gevraagd, zodat deze kinder- bijslagregeling bezwaarlijk eerder dan op 1 Januari 1949 in werking zal kunnen treden. Ten opzichte van de kindertoelageregeling voor het andere personeel merken wij op, dat deze volgens het ontwerp zal terugwerken tot 1 October 1946 of de eerste loonweek daarna. Een uitzondering hierop maakt de toelage voor kinderen van 18, 19 of 20 jaar die dag- onderwijs ontvangen, bedoeld in artikel 2, 3e lid, omdat deze niet verder mogen terugwerken dan tot 1 Januari 1947. Verder is in artikel 9 bepaald dat art. 5, betrekking SMHBÎT^

Raadsnotulen Heemstede | 1948 | | pagina 7