55 27 Mei 1948. PREMIEREGELING WONINGVERBETERING EN -SPLITSING. Aan de Raad. Bij circulaire van 13 Maart 1948 heeft de Minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting aan de ge- meentebesturen gezonden eeia regeling betreffende het toekennen van premiën ten behoeve van het verbeteren en/of splitsen van bestaande woningen. De premie bedraagt voor het bewoonbaarmaken van woningen die leegstaan en onbewoonbaar zijn gewor- den, alsmede voor het voorkomen van onbewoonbaar- heid van woningen welke onbewoonbaar dreigen te worden, 60 der verbeteringskosten, met dien ver- stande, dat geen premie wordt toegekend voor zover deze kosten per te verbeteren woning meer dan 2400.of minder dan 201bedragen. Voor het splitsen van woningen in twee of meer volwaardige woningen, welke voor bewoning door meer dan één gezin geschikt gemaakt kunnen worden, bedraagt de premie 60 der splitsingskosten, met dien verstande, dat geen premie wordt toegekend voor zover deze kosten per woning, welke door splitsing boven het oorspronke- lijke in enig pand aanwezige aantal woningen wordt verkregen, meer dan 4200.of minder dan /201,— bedragen. De premie wordt voor gedeelte gedragen door het Rijk en voor /4 door de gemeente. De regeling geeft ook aan in welke gevallen geen premie wordt toegekend. Uitbetaling vindt in één termijn plaats wanneer het werk is uitgevoerd. Wij verwachten dat ook in deze gemeente aanvragen zullen worden ingezonden om toekenning van bedoelde premie. Voor zover deze voor inwilliging vatbaar zijn kan deze maatregel, naast de nieuwbouw, worden ge- zien als een voorziening in meerdere woongelegenheid. die bevorderd dient te worden. De aanvragen moeten bij ons worden ingediend onder overlegging van een nauwkeurige beschrijving, een be-

Raadsnotulen Heemstede | 1948 | | pagina 3