72 29 Juli 1948. en de gemeente Heemstede heen en weer te reizen, kan een vergoeding worden toegekend van 100 .der, op de voor de gemeente minst kostbare wijze, werkelijk gemaakte reiskosten. Dezelfde vergoeding kan eveneens worden verleend aan ongehuwde ambtenaren, niet-enige kostwinners, met dien verstande, dat ingeval de belanghebbende een wedde geniet hoger dan het maximum van schaal 51 van het Bezoldigingsbesluit Burgerlijke Rijksambtenaren 1934, de vergoeding niet meer dan 2/3 deel der be- doelde kosten bedraagt. Een vergoeding als bedoeld in de vorige artikelen aan nieuw in dienst genomen personeel zal niet wor- den toegekend, dan nadat van belanghebbende een ver- klaring is verkregen, dat hij het deswege genoten be- drag zal terugbetalen. indien hij binnen een tijdvak van twee jaren na zijn indiensttreding op eigen verzoek of tengevolge van aan hem zelf te wijten feiten of omstan- digheden wordt ontslagen. Aan belanghebbende, die voor de tegemoetkoming, bedoeld in artikel 2, in aanmerking komt, kan, desver- langd, door burgemeester en wethouders een voorschot worden verstrekt. Dit voorschot zal ten hoogste ander- half maal het bedrag der vergoeding, genoemd in arti- kel 2, eerste lid, onder c belopren, of, indien de belang- hebbende op de laatstbedoelde vergoeding geen aan- spraak kan doen gelden, ten hoogste anderhalf maal het bedrag der geraamde kosten, genoemd in dat lid, onder a. Deze regeling kan worden aangehaald onder de titel ..Verplaatsingskostenbesluit" en wordt geacht in wer- king te zijn getreden op 1 Januari 1948. Artikel 7. Artikel 8. Artikel 9. Gedaan ter openbare raadsvergadering van 29 Juli 1948. De secretaris De voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1948 | | pagina 10