76 29 Juli 1948. OPRICHTING WONINGSTICHTING HEEMSTEDE". Aan de Raad. De gemeente heeft thans in aanbouw 10 woningen aan de Vijfherenstraat en het Wiekenplein en 53 wo- ningen op het terrein ten Westen van de Raadhuis- straat. Deze kunnen in de loop van dit jaar voor be- woning gereed komen, zodat onder ogen zal dienen te worden gezien aan welke woningbouwvereniging of stichting deze woningen in beheer en exploitatie zullen worden gegeven. Ten opzichte van de 10 woningen is dit vrij eenvoudig. De reeds bewoonde 9 woningen aan de Vijfherenstraat worden op ons verzoek beheerd door de Woningvereniging ,,Berkenrode". De 10 wo- ningen liggen niet alleen onmiddellijk bij bedoelde 9 woningen, doch ook bij een groot aantal andere wo- ningen van deze vereniging, zodat het logisch is dat de 10 woningen ook door ,,Berkenrode" zullen worden beheerd. Het is ons gebleken dat deze bereid is ook dit beheer op zich te nemen. Over het in beheer en exploitatie geven van de 53 woningen heeft onzerzijds een bespreking plaats gehad met vertegenwoordigers van de besturen der bestaan- de woningbouwverenigingen. Deze waren alle wel be- reid het beheer op zich te nemen, zij het dan dat een der verenigingen daaraan gaarne enige voordelen voor hare leden verbonden wenste te zien. Nadere overweging heeft er ons echter toe geleid, dat het in dit geval wenselijk is dat het beheer zal plaats hebben door een bestuur van zo breed mogelijke sa- menstelling. Daartoe zou gelegenheid bestaan wanneer een nieuwe woningstichting in het leven wordt geroe- pen, waarvan het bestuur door ons wordt benoemd. Wij vertrouwen dat een klein aantal personen uit de burgerij, met voldoende sociaal gevoel voor deze taak, bereid zal worden bevonden van dit bestuur deel uit te maken. De stichtingsvorm kom-t ons in dit geval het meest aangewezen voor.

Raadsnotulen Heemstede | 1948 | | pagina 17