76 29 Juli 1948. na zijn benoeming dienen te verklaren of hij de benoe- ming aanneemt. Is binnen die termijn geen bericht ont- vangen, dan wordt hij geacht de benoeming niet aan te nemen. Het bestuurslid, dat zijn woonplaats metterdaad bui- ten Heemstede vestigt, houdt op bestuurslid te zijn. De benoeming van bestuursleden ter vervulling van plaatsen, die door ontslag, overlijden of om andere redenen openvallen, geschiedt door burgemeester en wethouders na overleg met het bestuur, zo mogelijk binnen een maand na dat openvallen. Wanneer leden van het bestuur zich schuldig maken aan kwade trouw, of aan ernstig verzuim bij de ver- vulling van hun taak, of wanneer daarvoor naar het oordeel van burgemeester en wethouders van Heem- stede andere gewichtige redenen aanwezig zijn, kunnen zij door dit college als zodanig worden ontslagen. Artikel 5. Door het bestuur kunnen personen worden uitge- nodigd om zijn vergaderingen bij te wonen en van ad- vies te dienen. Artikel 6. De besturusleden genieten als zodanig geen gelde- lijke voordelen uit de kas der stichting, behoudens dat aan de voorzitter, de secretaris en de penningmeester een billijke vergoeding kan worden toegekend voor verrichte werkzaamheden of bewezen diensten. Deze vergoeding wordt door het bestuur bepaald en is aan de goedkeuring van burgemeester en wethouders van Heemstede onderworpen. Artikel 7. Het bestuur, vertegenwoordigd door voorzitter en secretaris, treedt voor de stichting zo in als buiten rechten als haar vertegenwoordiger op. Het bestuur is bevoegd aan de gemeente Heemstede of rechtstreeks aan het rijk voorschotten en bijdragen te vragen ter tegemoetkoming in de door de stichting ten behoeve van de volkshuisvesting aan te wenden kosten, onder de bepalingen en voorwaarden als zijn

Raadsnotulen Heemstede | 1948 | | pagina 21