80 29 Juli 1948. meer bedragende dan het in ons besluit van 17 Augus- tus 1947 Staatsblad no. H 303 genoemde grensbedrag; dat blijkens de overweging, waarop Ons besluit voornoemd, is gegrond, het verband tussen de belonin- gen van particuliere werknemers en de bezoldiging van het Rijkspersoneel bepalend is geweest voor de wijze, waarop voor laatstgenoemde categorie het verlenen van gratificaties over het jaar 1947 werd geregeld; dat dit verband evenzeer en op gelijke wijze in acht behoort te worden genomen door de lagere publiek- rechtelijke lichamen bij het treffen van overeenkomstige voorzieningen; dat dienovereenkomstig in het algemeen de gemeen- ten zonder meer de rijksregeling hebben gevolgd; dat niet kan worden toegelaten, dat ten behoeve van het personeel van een bepaalde gemeente een in belang- rijke mate afwijkende regeling wordt getroffen; dat op deze gronden intrekking van vorengenoemd raadsbesluit door Ons noodzakelijk wordt geoordeeld". In artikel 126 der Ambtenarenwet 1929 wordt be- paald, dat, indien de Kroon aanvulling, wijziging of in- trekking van gegeven uitvoeringsvoorschriften gewenst acht, en zodanige aanvulling, wijziging of intrekking niet tot stand is gebracht binnen een te stellen termijn van ten minste drie maanden, de Kroon dan bevoegd is burgemeester en wethouders uit te nodigen het nood- zakelijk besluit vast te stellen. Blijven burgemeester en wethouders ook in gebreke, zo geschiedt de vaststel- ling door de Kroon. Een ingevolge deze bepaling vast- gesteld besluit wordt geacht van het bevoegde gezag afkomstig te zijn. De afkondiging geschiedt binnen veer- tien dagen, nadat het besluit door het bevoegd gezag is ontvangen. De tweede overweging van het K.B. van 4 Mei 1948 lijkt ons weinig steekhoudend, nu, voor zover ons be- kend, de gratificatie, welke de particuliere werkgevers in 1947 aan hun personeel konden toekennen, niet op dezelfde wijze is begrensd geweest als het K.B. van 17 Augustus 1947, Stbl. H 303 aangeeft, zodat. wanneer er tevoren tussen de beloningen van particuliere werkne- mers en de bezoldiging van het Rijkspersoneel verband bestond, dit verband juist door deze afwijking verbro- ken is geworden.

Raadsnotulen Heemstede | 1948 | | pagina 34