72 29 Juli 1948. der pensionkosten, welke belanghebbende, naar het oor- deel van burgemeester en wethouders, met inachtneming van de nodige zuinigheid voor zichzelf moet maken. De gedeclareerde pensionkosten mogen in geen geval hoger zijn, dan op grond van de terzake geldende prijsvoor- schriften als ten hoogste toelaatbaar moeten worden geacht. Het bedrag dezer vergoeding wordt voor elk geval afzonderlijk vastgesteld; zij wordt slechts genoten tot aan het tijdstip waarop een woning kan worden be- trokken en niet langer dan drie maanden. Deze termijn kan telkens voor ten hoogste drie maanden worden verlengd, indien daartoe termen aan- wezig worden geacht. 2. Voor een ongehuwde-enige kostwinner kunnen burgemeester en wethouders de in lid 1 gegeven regeling van overeenkomstige toepassing verklaren. 3. Slechts in zeer bijzondere omstandigheden kan ook aan de ongehuwde ambtenaar, niet-enige kostwin- ner, een vergoeding als in lid 1 bedoeld worden toe- gekend. 4. De ambtenaar behoort alle pogingen in het werk te stellen om in de gemeente Heemstede, of in de on- middellijke omgeving daarvan, zo spoedig mogelijk een woning te betrekken. Wordt dit voorschrift, naar het oordeel van burgemeester en wethouders, niet nage- leefd, dan wordt de in dit artikel bedoelde vergoeding niet verleend of tot een lager bedrag teruggebracht. Artikel 5. Aan de in artikel 4, lid 1, bedoelde ambtenaar kun- nen per maand één maal de werkelijk gemaakte reis- kosten, berekend naar de voor de gemeente voordeligste wijze van vervoer, voor een bezoek aan zijn gezin wor- den vergoed. Artikel 6. Aan een gehuwde ambtenaar, en een ongehuwde-enige kostwinner, die naar het oordeel van burgemeester en wethouders in de gelegenheid is tussen zijn woonplaats

Raadsnotulen Heemstede | 1948 | | pagina 9