19 Augustus 1948. In October 1946 deelden wij aan de Directie van meergenoemde N.V. ..Amsterdam-Heemstede" mede, nadat intussen verschillende besprekingen over moge- lijkheden hadden plaats gehad, bereid te zijn aan Uw raadi voor te stellen, tot aankoop van dit restant over te gaan voor een bedrag van f 400.000. Dit aanbod werd positief afgewezen. In verband met deze weigering, hebben wij ons op- nieuw gewend tot de Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen en Gedeputeerde Staten, waarbij wij uitvoerig de gewijzigde situatie hebben uiteengezet en opnieuw hebben verzocht, voor aankoop aan de ge- meente een subsidie te verlenen. Door de Minister van Onderwijs, Kunsten en We- tenschappen is in beginsel een bijdrage toegezegd van f 50.000.—, terwijl Gedeputeerde Staten op 7 Juli 1.1. hebben bericht, bereid te zijn in de eerstvolgende ver- gadering van Provinciale Staten, een voorstel te doen om voor deze aankoop een subsidie te verlenen van f 100.000.—. Bij de laatste besprekingen, die met de Directie der N.V. ,,Amsterdam-Heemstede" zijn gehouden, wordt vastgehouden aan de navolgende voorwaarden: le Koopsom voor de buitenplaats „Meer en Berg" pro resto groot 273441 M^, f 525.000.— te verho- gen met de rente ad 3% per jaar van 28 October 1946 af tot de dag van betaling; 2e de tuinbaas A. Hendriks zal in dienst van de gemeente Heemstede moeten overgaan. Zijn sala- ris bedraagt f 35.per week, met vrij wonen en vrij gebruik van licht en water; 3e kosten van overdracht komen voor rekening van de gemeente; 4e de bezitting wordt verkocht met de daarop rusten- de erfdienstbaarheden; 5e de betaling zal moeten plaats hebben vôör 1 De- cember 1948; 6e deze aanbieding vervalt 23 Augustus 1948. Ofschoon wij van oordeel zijn, dat de bedongen prijs hoog is, menen wij Uwe vergadering toch ernstig in overweging te moeten geven, op genoemde voor- waarden in te gaan, aangezien door dit bezit het wan-

Raadsnotulen Heemstede | 1948 | | pagina 2