86 19 Augustus 1948. Het ligt in de bedoeling, de tuingrond ter grootte van 4.67 H.A., gelegen aan de Glipperweg, alsmede de langs die weg gelegen opstallen, een en ander als op de ten Raadhuize ter inzage liggende tekeningen is aangegeven, in te brengen in het Grondbedrijf. De totale waarde van deze in te brengen grond met opstallen, wordt geraamd op f 135.000,te verho- gen met f 8100.rente en f 4900.overdrachtskos- ten, derhalve totaal f 148.000. Voor dit bedrag zal een lening worden aangegaan met een looptijd van 40 jaren. De lening, welke voor het restant ad f 279.000.zal worden gesloten, zal worden afgelost in 75 jaren. Wanneer de aflossing ge- schiedt bij wijze van annuïteit, zal jaarlijks een bedrag van f 11.000.ten laste van de gewone dienst moeten worden gebracht. In de begroting zal een en ander nader worden uitgewerkt. Wij voegen hieraan toe de mededeling, dat van hetgeen in het Grondbe- drijf wordt ingebracht, een jaarlijkse opbrengst is te verwachten van rond f 1.850.terwijl de inkomsten uit het overige terrein kunnen worden gesteld op rond f 1.675.—. Ten aanzien van de verwaarloosde en vernielde oranjerie, is nog geen enkele raming gemaakt, aange- zien wij nog niet weten, wel-ke bestemming daaraan kan worden gegeven, zonder dat belangrijke kosten zouden moeten worden gemaakt. Het ligt in onze bedoeling, de jaarlijkse kosten van onderhoud en toezicht van het onrendabele gedeelte, die, gezien de kosten welke het wandelbos Groenendaal per jaar eist, gevoeglijk op rond f 20.000.kunnen worden gesteld, uit de gewone middelen te betalen. In de stellige overtuiging, dat het bezit van dit aan natuurschoon zo rijke terrein, voor de gemeente en haar omgeving van groot belang is, bieden wij U bij- gaand ontwerp-besluit ter vaststelling aan. Heemstede, 11 Augustus 1948. Burgemeester en wethouders van Heemstede, J. P. W. van Doorn. De secretaris, N. Vos.

Raadsnotulen Heemstede | 1948 | | pagina 4