103 28 October 1948 Gewijzigd exemplaar. SUBSIDIE BIJZONDERE KLEUTERSCHOLEN. De Raad der gemeente Heemstede; Gezien het voorstel van burgemeester en wethouders; BESLUIT; vast te stellen de volgende Verordening tot regeling van de voorwaarden, waarop aan bijzondere kleuterscholen subsidie uit de gemeentekas kan worden verleend. Algemene bepalingen. Artikel 1. Als bijzondere kleuterscholen in de zin van deze ver- ordening worden beschouwd de scholen, bedoeld in artikel 189 der Lager-onderwijswet 1920, voor zover deze niet door de gemeente zelf in stand worden gehouden. Artikel 2. Ten behoeve van de ten tijde van de vaststelling van dit besluit binnen de gemeente gevestigde of na die datum met goedkeuring van burgemeester en wethouders te stichten bijzondere kleuterscholen wordt subsidie uit de gemeentekas verleend overeenkomstig de hierna ge- stelde regelen, mits voldaan wordt aan de in deze ver- ordening gestelde bepalingen en de eventueel daaruit voortvloeiende nadere regelen. De beoordeling, of aan een en ander voldaan wordt, berust bij burgemeester en wethouders, die ook voor iedere school het bedrag der subsidie bepalen. Slechts in bijzondere gevallen, te hunner beoordeling, kunnen burgemeester en wethouders tijdelijk ontheffing verlenen van de naleving van een of meer bepalingen dezer verordening. Artikel 3. De school moet staan onder beheer van een instelling of vereniging, die rechtspersoonlijkheid bezit en in wel- ker bestuur geen leden van het personeel zitting mogen hebben.

Raadsnotulen Heemstede | 1948 | | pagina 17