25 November 1948. De Raad der gemeente Heemstede; Gezien het voorstel van Burgemeester en wethouders: BESLUIT: vast te stellen de navolgende: VERORDENING betreffende het verlenen van toelagen aan nagelaten betrekkingen van personeel van bijzondere lagere scholen. Artikel 1. Aan nagelaten betrekkingen van leerkrachten van bijzondere lagere scholen en van aan die scholen vast verbonden ander personeel worden ten laste der ge- meente toelagen verleend met inachtneming van de volgende bepalingen. Artikel 2. Onder leerkrachten, bedoeld in artikel 1, worden ver- staan hoofden van scholen, onderwijzers en onderwijze- ressen, alsmede leerkrachten die uitsluitend zijn belast met het geven van onderwijs in één of meer vakken ge- noemd in artikel 2, h tot en met v, der Lager-onderwijs- wet 1920 (vakonderwijzers(essen) Onder ander personeel, bedoeld in artikel 1, worden verstaan concierges en andere in vaste dienst aan de school verbonden personen, die in de vervulling van hun betrekking een volledige dagtaak vinden. Artikel 3. Onder bijzondere lagere scholen, bedoeld in artikel 1, worden verstaan bijzondere scholen voor gewoon-, voortgezet gewoon- en uitgebreid lager onderwijs ge- legen in de gemeente, welke voldoen aan de voorschrif- ten der artikelen 89 tot en met 96 der Lager-onderwijs- wet 1920, alsmede in de gemeente gelegen bijzondere scholen voor buitengewoon lager onderwijs, welke vol- doen aan de voorwaarden volgens de algemene maat- regel van bestuur bedoeld'in de artikelen 127 en 128 der Lager-onderwijswet 1920.

Raadsnotulen Heemstede | 1948 | | pagina 54