133 23 December 1948. INVOERING KOOKTARIEF. Aan de Raad, Tot dusver was het in onze gemeente niet mogelijk, voor de verbruikers van electriciteit een speciaal kook- tarief in te voeren, daar dit bij de aan Haarlem ver- schuldigde inkoopprijs tot verlies voor de gemeente zou leiden. Voor nieuwe ingezetenen, die in hun vorige woonplaats electrisch kookten, is het ontbreken van een speciaal tarief een bezwaar, omdat zij daardoor weer moeten omschakelen op een andere kookwijze, waarbij zij tevens voor vrij aanzienlijke financiële offers worden gesteld. Voor de eigen ingezetenen, die tot electrisch koken zouden willen overgaan, is het ontbreken van een speciaal tarief eveneens een beletsel. Dientengevolge verkeren zij in een ongunstiger positie dan de inwoners van omliggende gemeenten. Dit achten wij ongewenst. Ten einde de bestaande bezwaren te kunnen onder- vangen hebben wij met het gemeentebestuur van Haar- lem overleg gepleegd over de mogelijkheid om de voor dit doel benodigde stroom op voordeliger voorwaarden te betrekken, zodat invoering van een kooktarief geen verlies zou opleveren. Tot ons genoegen kunnen wij U mededelen, dat de gevoerde onderhandelingen tot een gunstig resultaat hebben geleid. De gemeente Haarlem is bereid een overeenkomst aan te gaan, waarbij de aan die gemeente te betalen prijs voor electriciteit, die via een kookinstal- latie voor electrisch koken wordt afgenomen, bepaald wordt op 1,8 cent per kWh met toepassing van de normale kolenclausule. De inkoopprijs wordt daardoor bij de thans geldende kolenprijs verlaagd van 4.475 tot 3,525 cent per kWh. De verkoopprijs zal bepaald dienen te worden op 4,5 cent per kWh. Er zal voorts worden overeengekomen, dat de aan Haarlem verschuldigde vergoeding voor de maximale belasting, ten bedrage van f 55.per kW per jaar. voor elke stroomafnemer in onze gemeente, die in de maand, waarin de maximale belasting viel, stroom voor

Raadsnotulen Heemstede | 1948 | | pagina 17