134 23 December 1948. ROOIEN VAN BOMEN. Aan de Raad. In Uw vergadering van 28 October j.l. werd door een Uwer leden gewezen op de wenselijkheid om b.v. eenmaal per jaar een voorstel te doen met betrekking tot het rooien van zieke of door ouderdom in een of ander opzicht gevaarlijke bomen. Wij hebben gemeend aan deze zo terloops gemaakte opmerking toch onze aandacht te moeten schenken en wij zijn toen bij nadere overweging tot de overtuiging gekomen dat een regeling, als werd besproken, in de praktijk niet kan voldoen. Men kan immers niet vol- staan met eenmaal per jaar te onderzoeken welke bomen ziek zijn of gevaar opleveren. Dat onderzoek zal voort- durend moeten plaats hebben en dit heeft tot gevolg dat herhaaldelijk voorstellen tot het rooien van dergelijke bomen moeten worden gedaan. Teneinde nu toch tegemoet te komen aan het bezwaar, waarop Uw medelid doelde, hebben wij gemeend dat het aanbeveling verdient ons te machtigen te besluiten omtrent het rooien van zieke of andere gevaar opleve- rende bomen. Aangezien het dus uitsluitend bomen betreft, welke om de een of andere reden niet behouden kunnen blijven, terwijl alle andere maatregelen op het gebied der beplantingen geen veranderingen ondergaan, zijn wij er van overtuigd dat bij U tegen de hierboven ver- melde overdracht van bevoegdheid geen bedenkingen bestaan en daarom stellen wij U voor daartoe bijgevoegd ontwerp-besluit te bekrachtigen. Heemstede, 8 December 1948. Burgemeester en wethouders van Heemstede, E. J. van Lent, l.b. De secretaris, Westra, l.s.

Raadsnotulen Heemstede | 1948 | | pagina 23